Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Temný horor HUMAN si pohrává se Satanem (a s vámi)

  20:00aktualizováno  20:00
Sněhem zavátá stanice na severu ztratila rádiový kontakt. Na vás je přijít na to proč tomu tak je. Graficky excelentní horor HUMAN vás nebude lacině lekat, ale naplní vás nejistotou a dokáže vám přivodit mrazení v zádech.

HUMAN | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

85

HUMAN

Platforma: Freeware
Výrobce: SpektraulStudios

  • výborná grafika
  • temná atmosféra plná nejistoty
  • hra vás záměrně mate a hraje si s vámi
  • ne moc pochopitelný konec
  • poměrně slabá interakce s prostředím

Stáhnout
HUMAN

Nečekejte vyloženě levné lekací scény, které dokáže naprogramovat i desetileté dítě. Na to se HUMAN bere až příliš vážně. Zdánlivě opuštěná základna kdesi v severských končinách je tradičním, ale stále fungujícím jevištěm pro horor jako z filmového plátna.

A fakt, že zdejší osádka se „zapomněla“ už několik dnů ohlásit dává tušit katastrofu. A vy jste člen záchranného týmu. Jako vždy také člen jediný, samozřejmě.

HUMAN

Na HUMAN je zajímavých hned několik věcí. Předně je to špičková grafika, která perfektně vykresluje zdejší tmou zahalené koridory a občasné duhové světelné efekty. Pak atmosféra a s tím související pocit ze hraní. Na rozdíl od jiných hororů, tento se nevyžívá v neustálé snaze způsobit vám infarkt.

HUMAN

Jistě, o existenci nějakého monstra nepochybujete, ale hra vám nic teatrálně nepředstaví přímo. Vždy jen v jemných náznacích. Jestli je nějaký tmavý kout nebezpečný nebo ne budete muset zjistit sami.

HUMAN

Atmosféra je v jistém smyslu pohlcující. Doplňovaná nutností číst texty zanechané na stránkách deníků rozházených kolem, nebo na ojediněle fungujících obrazovkách počítačů.

HUMAN

Téměř ve všech chodbách se nacházejí interkomy, které sice nemůžete obsluhovat, ale jakmile se přiblížíte, kdosi vám temným a téměř nerozpoznatelným hlasem poví kousek skládanky o tom, co se stalo a co se stane vám.

HUMAN

Nakonec, když už vás prozkoumávání základny začne trochu nudit, dojde i na jednoduchý puzzle s teleportací a satanskými symboly. To už se ale blížíte ke konci hry a k dějovému „rozuzlení“, které vás spíš ještě víc „zauzluje“, než aby cokoliv vysvětlilo. Pro milovníky herních temných děsů se HUMAN osvědčí. Jednak díky atmosféře a pak herní době lehce pod třicet minut.

Verze, kterou můžete stáhnout zde, na Plných Hrách, je pro Windows 32-bit. Ke stažení verze pro Windows 64-bit využijte tento odkaz.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Témata: grafika, Windows

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz