Humpsters - bizardní zábava

  12:00aktualizováno  20. února 8:50
Na sportovní hry kde se musíme starat o výkony svých svěřenců jsme si tak nějak zvykli. Když po nás ale nějaká hra chce vychovat k boji svého vlastního mutanta, zůstáváme jen nechápavě kroutit hlavou...
70

Humpsters

Platforma: Freeware
Výrobce: gummikana

Stáhnout

HumpstersPokud se řekne šílená hra, každého nejspíše napadne něco lehce zvrhlého či netradičního, ale rozhodně ne tak potrhlého, jako s před časem zjevilo na serveru Experimental Gameplay. Jak název této stránky sám napovídá, ta se orientuje na shromažďování těch nejoriginálnějších herních záležitostí, které se objevily ve vodách internetu.

Pokud vám prozradím, že je Humpsters titulem bojovým, nejspíše byste to do něj na první pohled vůbec neřekli. Ve skutečnosti ale nejde o bojovou záležitost jen tak ledajakou. Vaším úkolem je působit na pozici trenéra odporných monster a jejich správnými pokyny se dostat až na pomyslnou špici v oblasti tréniHumpstersnku. Spíše než nové bojové techniky budete svého bojovníka skládat a to doslova. Ze začátku je to jen jedna obyčejná a ne zrovna sympatická vypadající koule s namalovaným obličejem. Pokud ale v této fázi stisknete magické tlačítko fight, budete svědky opravdového masakru. Obličej totiž neoplývá vůbec žádnou zbraní, navíc s ním nemůžete ani pohybovat – vše je v této části trochu netradičně řešeno automaticky.

Nejprve by tedy vaše kroky měly mířit do speciálního designeru, kde si svou potvůrku teprve upravíte. K tomu jsou vám dány ale dosti omezené prostředky. Zpočátku to jsou kupříkladu jen dvě ne zrovna nebezpečně vypadající nohy, které pomocí modrých puntíků připnete na obličej, vyzkoušíte v praxi a hurá do souboje. HumpstersPokud jste končetiny umístili aspoň trochu rozumně, uspěje váš chráněnec v souboji a pokračuje dále, přičemž po vyhraném zápase si vždy jako trofej odnáší rozšíření svého lehce bizardního těla. A tak vlastně přijdete k o něco delším rukám, dvojici odporných pavoučích nohou či ozubeným kolečkům. Ty dle potřeby umístíte na tělo postavičky a tím ji rozšíříte – nové ruce při tom můžete navazovat třeba na již existující nohy, vše tak kombinovat, aby výsledek vypadal co možná nejodporněji a zároveň v praxi dobře fungoval. Jak jsem již naznačila, souboje totiž ovládá sám počítač a vychází z neustálého pohybu navázaných končetin, které kreaturu chaoticky vynášejí do vzduchu a zase ji vlivem gravitace vracejí na povrch zemský. Zabít protivníka pak můžete tak, že ho umlátíte svými končetinami, ovšem pozor. On vám je s trochou šikovnosti může i utrhnout!

Humpsters je opravdu podivnou záležitostí. Těžko jej zařadit i do již existujících žánrů a i když chytlavou hratelností ani ohromnou délkou netrpí, je neskutečně zajímavou záležitostí, nad jejíž bizarností zůstává snad i rozum stát.

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz