Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hunchback - cesta za milovanou

  12:00aktualizováno  10:38
Pomožte Quasimodovi na cestě za jeho milovanou. Budete muset proskákat několika složitými levely a hrozbou pro vás budou také dotěrní strážní.
70

Hunchback

Platforma: Freeware
Výrobce: Mick Farrow

Stáhnout

hunchback1

Hunchback je předělávkou stejnojmenné hry, která vyšla už před dlouhými třinácti lety z dílen Century Electronics. Inspirace románem Zvoník u Matky boží od V. Huga je zřejmá, pro hraní samotné však není vůbec podstatná.

Ovládat budete Quasimoda, který má před sebou náročný úkol. Musí projít všemi levely až do toho posledního, kde vysvobodí Esmeraldu. Quasimodo toho příliš neumí. Dokáže pouze běhat na strany a skákat. Ale i to vám bude stačit, abyste váš úkol dokončili. Pokud budete tedy dostatečně dobří. V každém kole se musíte dostat až ke zvonu, který je na jeho druhé straně. Na něj pak zazvoníte a budete přeneseni do dalšího levelu. V cestě vám stojí propasti, vojáci, ohnivé koule nebo létající šipky. V pozdějších levelech se všechny hunchback2tyto těžkosti zkombinují a začne opravdová zábava. Aby toho nebylo málo, nemáte příliš času na rozmyšlenou. Nikde vám sice neběží časový limit, ale pokud budete chytat lelky, zabije vás strážný, který se k vám pomalu přibližuje zezadu. Jakmile dokončíte level, napočítá se vám skóre. Po dosažení deseti tisíc bodů dostanete jeden bolusový život. Pokud v průběhu levelů neumíráte, dostáváte bonusové skóre. Začínáte se třemi životy.

Vizuální podoba Hunchback je velmi vydařená. Především postavičky svou podobou připomínají kreslené Asterixe a Obelixe. Levely jsou sice až na drobnosti pořád stejné, ale to vůbec nevadí. Každý prvek ve hře je totiž vykreslen velmi precizně a je radost se na celou grafiku dívat. Vystřelené šípy nebo ohnivé koule jsou navíc velmi dobře vidět, takže na nepřehlednost si nikdo stěžovat nemůže. Hratelnost je překvapivě dobrá. I když se koncept hraní celou dobu nemění a neobjevují se ani žádné převratné novinky, určitě vás Hunchback na slušnou dobu zahunchback3baví. Jeho velkou devizou je, že každý level je trochu odlišný než ten předchozí. A i když se to nemusí zdát důležité, v samotné hře to určitě oceníte. Ovládání je navíc velmi jednoduché, chyby se ve hře nevyskytují, rychlost hraní je optimální a plynulost bezproblémová. Obtížnost je tak akorát, největší problémy jsem osobně měl s přeskoky propastí za pomoci lana. K celému hodnocení ještě musím připočíst povedenou audio stránku.

Hunchback disponuje velmi jednoduchým konceptem, který ale funguje výtečně. Když si navíc připočítáme velmi pěknou grafiku, bezproblémová a jednoduché ovládání a solidní ozvučení, vychází nám velmi slušné hodnocení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz