Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hunchback - cesta za milovanou

  12:00aktualizováno  10:38
Pomožte Quasimodovi na cestě za jeho milovanou. Budete muset proskákat několika složitými levely a hrozbou pro vás budou také dotěrní strážní.
70

Hunchback

Platforma: Freeware
Výrobce: Mick Farrow

Stáhnout

hunchback1

Hunchback je předělávkou stejnojmenné hry, která vyšla už před dlouhými třinácti lety z dílen Century Electronics. Inspirace románem Zvoník u Matky boží od V. Huga je zřejmá, pro hraní samotné však není vůbec podstatná.

Ovládat budete Quasimoda, který má před sebou náročný úkol. Musí projít všemi levely až do toho posledního, kde vysvobodí Esmeraldu. Quasimodo toho příliš neumí. Dokáže pouze běhat na strany a skákat. Ale i to vám bude stačit, abyste váš úkol dokončili. Pokud budete tedy dostatečně dobří. V každém kole se musíte dostat až ke zvonu, který je na jeho druhé straně. Na něj pak zazvoníte a budete přeneseni do dalšího levelu. V cestě vám stojí propasti, vojáci, ohnivé koule nebo létající šipky. V pozdějších levelech se všechny hunchback2tyto těžkosti zkombinují a začne opravdová zábava. Aby toho nebylo málo, nemáte příliš času na rozmyšlenou. Nikde vám sice neběží časový limit, ale pokud budete chytat lelky, zabije vás strážný, který se k vám pomalu přibližuje zezadu. Jakmile dokončíte level, napočítá se vám skóre. Po dosažení deseti tisíc bodů dostanete jeden bolusový život. Pokud v průběhu levelů neumíráte, dostáváte bonusové skóre. Začínáte se třemi životy.

Vizuální podoba Hunchback je velmi vydařená. Především postavičky svou podobou připomínají kreslené Asterixe a Obelixe. Levely jsou sice až na drobnosti pořád stejné, ale to vůbec nevadí. Každý prvek ve hře je totiž vykreslen velmi precizně a je radost se na celou grafiku dívat. Vystřelené šípy nebo ohnivé koule jsou navíc velmi dobře vidět, takže na nepřehlednost si nikdo stěžovat nemůže. Hratelnost je překvapivě dobrá. I když se koncept hraní celou dobu nemění a neobjevují se ani žádné převratné novinky, určitě vás Hunchback na slušnou dobu zahunchback3baví. Jeho velkou devizou je, že každý level je trochu odlišný než ten předchozí. A i když se to nemusí zdát důležité, v samotné hře to určitě oceníte. Ovládání je navíc velmi jednoduché, chyby se ve hře nevyskytují, rychlost hraní je optimální a plynulost bezproblémová. Obtížnost je tak akorát, největší problémy jsem osobně měl s přeskoky propastí za pomoci lana. K celému hodnocení ještě musím připočíst povedenou audio stránku.

Hunchback disponuje velmi jednoduchým konceptem, který ale funguje výtečně. Když si navíc připočítáme velmi pěknou grafiku, bezproblémová a jednoduché ovládání a solidní ozvučení, vychází nám velmi slušné hodnocení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz