Hunting Season - losí střelnice

  12:00aktualizováno  1. ledna 7:10
I když zatvrzelým střelcům slepic v Moorhuhn 3 ještě stoupá dým z hlavní jejich brokovnic, na světě už je další lovecký simulátor. Tentokrát však nejsou hlavní obětí slepice, ale skupinka bojovně naladěných losů. Musíte si však dávat pozor, protože i chvilka nepozornosti vás může stát život.

Hunting Season

Platforma: Freeware
Výrobce: Erik Zetterberg & Anders Björk

Stáhnout

Hunting SeasonSedíte si pěkně na posedu, houpáte nohama, v ruce třímáte svou hromovou hůl. Najednou se mezi stromky objeví losí hlava. Zamíříte a prásk! A vedle už vykukuje další los...a další a další. Radujete se nad svým úlovkem a najednou vám úsměv zamrzne na rtech. Jeden los-dřevorubec se právě jal podřezávat vaši svatyni. Než se stačíte vzpamatovat, řítíte se k zemi. Tak by se dal stručně vystihnout příběh prvního a pravděpodobně jediného simulátoru lovu losů. Každé kolo hry představuje jeden lovecký den. Po skončení týdne na vás čekají různá překvapení. Mimozemšťané třeba losům zapůjčí UFO, ze kterého na vás začnou shazovat výbušniny. Postupně se tak stále silněji přesvědčujete, že za vším stojí všudypřítomná konspirace a tím štvaným zvířetem jste právě vy. Celkem vaše mise trvá čtyři týdny. V zápalu boje se vám na obrazovce na chvilku objevují ještě další věci jako píšťalka, bomba či kladívko. Vždy se na ně snažte kliknout, protože jde o bonusy. Kladívko vám třeba opraví posed, šipka posune do dalšího dne, bomba zabije všechny losy na obrazovce, píšťalka je zase omámí a znehybní.

Hunting SeasonOvládání hry je jednoduché. Myší zaměřujete, střílíte levým tlačítkem. Pokud uslyšíte cvaknutí, musíte si přebít levým tlačítkem. Bohužel se vám nezobrazuje počet nábojů v zásobníku, takže přesně nevíte, kdy budete přebíjet. Procenta u obrázku posedu vám signalizují, kdy bude podřezán. Obrázek žebříku vás vrací do menu a ikona svačiny hru pauzuje. Po skončení každého dne si můžete oddechnout. Získáte určitý počet bodů a peněz, za které si v obchodě nakupujete nové zbraně, náboje, hřebíky na opravu posedu, atrapu losa atd. Pokud chcete zbraň ve hře vyměnit, zmáčkněte klávesu s příslušným číslem. V nastavení si můžete vybrat svou pasovou fotku, jméno nebo zapnout či vypnout zobrazování krve.

S přibývajícím časem se losi objevují stále častěji, takže budete mít plné ruce práce. K dispozici je také tabulka s nejlepším skóre. Pokud si myslíte, že jste ve střílení losů mezinárodní extratřída, můžete své skóre zapsat i do žebříčku na domovské stránce hry. Obávám se ale, že spíše budete patřit mezi ty, kteří v tabulce úspěšnosti najdou jen hodnost: "Neobratná sraženina". V tom případě nevěšte hlavu, třeba vás potěší, že existuje někdo horší než vy. Na losí lov si totiž můžete pozvat i další kamarády. Celkem mohou hrát až čtyři hráči. Nerozhoduje zde počet kol, ale počet zastřelených losů. Můžete hrát i celý turnaj, který se skládá ze tří zápasů.

Hunting SeasonNa začátku jsem námět hry přirovnal k populárnímu Moorhuhnu. Bohužel zde také veškerá podobnost končí. Technické provedení hry je trochu zklamáním. Drobné problémy mě potkaly už při instalaci, kdy se hra odmítla nainstalovat do adresáře s jiným jménem, než bylo původně nastaveno. Grafické prostředí je pořád stejné a připomíná spíše flashovou střílečkou. Jednotliví losi se od sebe vůbec neliší. Pochvalu ale zaslouží zvuky. Zranění losi vás překvapí spoustou zajímavých zvuků a hlášek (moje oblíbená je: I am bleeding :o))) Hudba vám dokonce hraje i při pohřbu. Nedostatky v grafické stránce se autoři snažili kompenzovat také vtipnými nápady, a tak se třeba při pauze objeví na obrazovce najednou všichni losi. Zajímavý je arzenál zbraní, který by se sice hodil do spousty her, ale jen těžko na skutečný lov losů.

Hunting Season je výborný simulátor pro všechny příznivce loveckých stříleček. Pokud jste však závislí na Moorhuhnu, budete asi trochu zklamaní. Hra je totiž jednodušší a navíc obsahuje prvek, na který nejste zvyklí. Nějaké divoké zvíře ohrožuje váš život a zprvu zábavné střílení se mění v boj o holý život. Uznávám ale, že někoho může tento fakt naopak motivovat.

Autor:
Témata: UFO

Nejčtenější

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Další z rubriky

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz