Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Huu Baku – zničte planetu z létajícího balónu

  12:00aktualizováno  12. března 11:20
Akční japonská hra, v níž budete z balónu bombardovat budovy, střelecké věže a spoustu vzdušných jednotek. Máte-li rádi automatovky, pak byste neměli Huu Baku minout.
70

Huu Baku

Platforma: Freeware
Výrobce: Onabedehu

Stáhnout

Huu BakuPřed časem jsem si četl krizový plán Ministerstva obrany, jehož cílem bylo sestavit seznam možných druhů teroristického útoku na Českou republiku. Přišlo mi to jako hodně zábavné a je vidět, že jeho autoři rádi čtou levnou SCI-FI literaturu. Každopádně pokud by si zahráli dnešní Huu Baku, museli by na seznam přidat novou položku a tipnu si, že by se u nich umístila hodně vysoko. Jen si představte, že by nad Prahou poletoval horkovzdušný balón, jenž by místo pytlíků s pískem používal pro odlehčení třeba granáty. 

Huu Baku je postarší japonská akce, ve které ovládáte létající balón a váš úkol je jediný: zničit všechny nepřátele a budovy, jinak zničí ony vás. Grafika má automatový nádech, o čemž svědčí i princip životů. Ty jsou v sadách po obvyklých třech, ale jakmile je vyplýtváte, můžete využít kredit jako právě u automatů a pokračovat dál od místa zabití. Kreditů máte docela Huu Baku slušnou zásobu, takže i když nejste příliš šikovní, dostanete za málo peněz hodně muziky (v toto případě v podobě velké porce akce a délky hry). Jinou otázkou je, zda se ještě potom budete mít chuť ke hře znovu vrátit, ale jsem přesvědčen, že ano, neboť během prvních pokusů si vás připoutá svou chytlavostí. 

Pomocí šipek usměrňujete let balónu, ale stejně důležitá je klávesa Z, s jejíž pomocí nabíráte výšku. V prvním levelu budete operovat ve vzduchu a na zemi, v dalších je plocha rozčleněna na úrovně jako u hopsaček. Nepřátelé se rekrutují z létajících jednotek, vzdušných statických jednotek, jež brání budovy, statických budov a budov vybavených děly. Zkrátka, najít na obrazovce pár pixelů na odpočinek nebude snadné a po delší hře uvítáte pauzu na prokrvení prstů na ruce. K dispozici máteHuu Baku základní granáty a superzbraň v podobě sonického děla, která je jakousi obří variantou základních granátů a jednou ránou dokáže vyčistit téměř kompletně celou obrazovku. Protože granáty vypouštíte obloučkovým způsobem, odpadá možnost míření, které nahrazujete pohybem balónu nad cíleným objektem. Ze zničených nepřátel vypadávají bonusy, které se s pomocí padáčku snáší k zemi a vy máte většinou dostatek času pro jejich sebrání. Pozor si však musíte dávat u horního okraje obrazovky, kde se objevují nové jednotky a zbytečně zde čekáte na smrt.

Huu Baku je svižná hra a nijak jí na kvalitě neubírá ani retrografika a nižší detaily v celoobrazovkovém módu. Chybějící hudební doprovod nahradí zvuky, jež vyluzuje téměř nepřetržitě při stoupání balón. Mně připomínaly nafukovací balónek k tonometru. Pokud máte rádi automatovky a na pouti se ženete ještě s cukrovou vatou do videoherny, jistě vás Huu Baku potěší. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz