Hyde vám možná připomene Americké psycho

  19:09aktualizováno  19:09
Především zvukově povedená dějová adventura Hyde vám zprostředkuje příběh psychicky narušené osobnosti úspěšného manažera, který vzpomíná na své největší křivdy. Nakonec i s možná nečekaným závěrem.
75

Hyde

Platforma: Freeware
Výrobce: Hyde Team

  • vyprávěný děj
  • skvělé namluvení
  • jednoduchá, ale pěkná grafika
  • kromě poslouchání vyprávění vůbec nic neděláte
  • není možné nikde odbočit z cesty
  • neskutečně pomalá chůze

Stáhnout
Hyde

Adventura Hyde vypráví příběh otcem zneuznaného manažera, který si při procházení bytu uvědomuje smutnou pravdu. Hra neobsahuje žádné hádanky, akci, ani sbírání předmětů a jen nechává plynout dějově zajímavé vyznání hlavního hrdiny, které má pro někoho poměrně překvapivé zakončení.

Hyde

Znáte to, když jste trestáni za něco, co jste provedli, ale vůbec si to nepamatujete? Že ne? Protagonista této hry Henry to zná moc dobře. Z dítěte s krušným a disharmonickým dětstvím vyrostl úspěšný a egoistický manažer velké společnosti a dnes večer proval trochu déle.

V jeho kůži procházíte jednotlivými místnostmi jeho přepychového bytu, přičemž posloucháte jeho vyprávění a vzpomínání. Jeho vzpomínky, které procházíte, se nakonec spojí do obrazu psychopatického člověka, který si ani nevzpomíná že udělal něco zlého.

Hyde

Nečekejte žádnou akci. Dokonce i adventurně naladění hráči si u Hyde budou stěžovat na naprostou absenci interaktivních předmětů. Tato hra je skutečně založena jen a pouze na ději a vyprávění hlavního hrdiny. Procházíte s ním vzpomínky a posloucháte, co říká. Vždy je přístupná jen jedna cesta, a tak není možné nikde zabloudit nebo projevit iniciativu a prozkoumávat okolí.

Hyde

Ačkoliv graficky na tom není Hyde nijak špatně a některé efekty jsou opravdu zdařilé (jako třeba stíny vrhané na chodník poletujícími ptáky), celkově je vizuální stránka hry trochu jednodušší, než by mohla být. Je to dáno spíše texturami, které jsou jednolité a nevýrazně barevné, a filtrem, který běží přes obrazovku. Naproti tomu je potřeba vyzvednout audio stránku, především namluvení postavy, které se skutečně povedlo a z projevu Henryho je slyšet i jeho emoční vypjatost.

Hyde

Kdo čeká od hry něco jiného než pomalou chůzi a poslouchání děje, bude z Hyde zklamán. Je to jako číst krátkou povídku, jen s tím, že si okolí nemusíte jen představovat. I když je zase pravda, že krátký příběh byste asi přečetli rychleji, protože zde hlavní hrdina chodí rychlostí, asi jako kdyby nosil vysoké podpatky. Je to však psychicky narušený člověk, takže kdo ví.

Na stránce hry je možné stáhnout i verze pro Windows 64bit a Mac OS.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Horor Northbury Grove je osmdesátková vyvražďovačka pro silné žaludky

Northbury Grove

Osmdesátky neskončili. Alespoň v hlavě šíleného vraha, který na vás v tomto hektickém hororu uspořádá lov právě v...

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...Další z rubriky

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...Najdete na iDNES.cz