Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ice Arena 3D - akce na sněhu

  12:00aktualizováno  9:09
Klasická FPS akce odehrávající se v zimním prostředí, to je ve stručnosti vše, co o tomto projektu musíte vědět. Dobré je ale také poznamenat, že se vám do ruky dostanou celkem tři druhy zbraní, jež použijete proti opravdu tuhým nepřátelům.
50

Ice Arena 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Phantom107

Stáhnout

Ice Arena 3DGamemaker není zrovna nejvhodnějším nástrojem pro tvorbu 3D her, což je možné dokázat na mnoha dřívějších případech. Přesto na něm hry stavěné stále vychází a příkladem za všechny může být akční hra Ice Arena 3D, kterou se vám pokusím na následujících řádcích představit.

Ze začátku se sluší poznamenat, že Ice Arena 3D žánrově spadá mezi akce z pohledu první osoby. K dispIce Arena 3Dozici máte jen jedinou arénu, což je jeden z největších nedostatků projektu jako takového. Ta je ale poměrně rozlehlá a členitá což znamená celou řadu kopců směřujících zase do malého údolí, vše je ještě poseto stromy, které vám také mohou poskytnout úkryt a nepřátel není až tak mnoho. Ti jsou samozřejmě verbováni z řad počítačem ovládaných oponentů a nastavit si můžete ještě před spuštěním obtížnost, přičemž vaše volba se výrazně odrazí v tom, jak obtížné to co se jejich likvidace týče, budete mít. Od začátku až do samotného konce vás bude provázet stejný počet protivníků s tím, že každému, komu se podaří zabít někoho jiného, bude na konto přičten bod a vyhrává ten, který jich bude mít na svém účtu celých dvacet. Kdo v tomto modelu poznává jasný odraz oblíbeného módu Deathmatch, je na správné stopě. DM je pak tím jediným módem, který nám autoři poskytli, což je další ze slabších částí projektu, na nichž šlo rozhodně zapracovat.Naopak příjemnou vlastnIce Arena 3Dostí počítačem ovládaných oponentů je, že bojují i jeden proti druhému, snaží se taktizovat. Na druhou stranu jsou někdy až moc přesní. Někdo do vás začne střílet a než se otočíte, jste mrtví – což zrovna moc sympatií směrem ke hře nebudí.

Zajímavé jsou naopak zbraně. Těch se autorům podařilo zakomponovat celkem tři druhy. V menu si je budete moct buď zapnout nebo naopak vypnout a spolu s tím nastavit i množství projektilů, které vám budou dány k dispozici. Možná že v tomto ohledu není radno šetřit a limit nastavit hodně vysoko. Krabiček s náboji je ve hře celkem málo a i přes to se k nim beztak nedostanete dříve, než potkáte prvního protivníka. V takové chvíli se mi nespočetněkrát stalo, že mi v průběh střelby došel jediný zásobník a já se musela pomalu smiřovat se svou smrtí.

Sečteno a podtrženo není Ice Arena 3D veskrze špatnou hrou. Prostě jen trpí lehkou nedodělaností a malým množstvím obsahu, jež nám autoři připravili. Věřím, že kdyby na hře pracovali o nějaký ten měsíc déle, mohlo být hodnocení podstatně vyšší. Poměrně závažnou závadou jsou i zvuky a hudba, která absentuje úplně.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 58 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz