Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Icemania - vyhrajte mistrovství světa v hokeji!

  12:00aktualizováno  23. dubna 6:45
Mistrovství světa v ledním hokeji 2005 v Rakousku začíná již za týden. Dnes si můžete stáhnout hned dvě povedené hokejové hry ve stylu NHL, jež mají na svědomí tvůrci populární série Yeti Sports. Dokážete vyhrát mistrovství?
80

Icemania

Platforma: Freeware
Výrobce: Edelweiss

Stáhnout

IcemaniaLední hokej je v naší republice jeden ze dvou nejpopulárnějších sportů, a tak není divu, že každý turnaj přitáhne k obrazovkám televizorů miliony lidí. Již za necelý týden začíná v sousedním Rakousku mistrovství světa – hokejová událost tohoto roku. NHL si dalo na rok pauzu, a tak by mohlo jít opět o turnaj nabitý těmi největšími hvězdami. Pro nedočkavé fanoušky připravila firma Edelweiss dvě hokejové hry právě s tematikou nadcházejícího mistrovství. Že vám název týmu Edelweiss něco říká? Ani bych se nedivil, vždyť tento tým má na svědomí populární osmidílnou sérii flashovek Yetti Sports. Jde tedy o zkušené borce, navíc s penězi od sponzorů, jejichž reklama se ve hře objevuje, si mohli dovolit hru hezky vypilovat. 

Možná si říkáte, že hra ve flashi by se hodila spíše do naší kategorie onlinovek. Icemania skutečně existuje ve verzi ke stažení i online na webových stránkách, kde je přístupná po registraci. Bohužel, jak se zmíním dále, hra je na samotných hranicích možnosti enginu a při hraní on-line se mi sekala. Pokud si chcete užít plynulou akci, nezbývá, než si ji stáhnout a hrát offline, čímž se ovšem připravíte o možnost zápisu nejlepších výsledků přes internet.

IcemaniaIcemania jsou ve skutečnosti dvě zcela odlišné hry. První, s názvem Icemania Bodycheck, je jakýsi jednoduchý trénink na samotný hokejový turnaj. Princip je trochu podobný nedávno vydané hře Nanaca Crash. Tentokrát však nesrážíte lidi na kole, ale hokejistou musíte bodyčekovat brankaře a poslat jej vzduchem na co nejdelší vzdálenost. Délku letu neovlivňují bonusy, ale pouhá taktika při rozjíždění hráče. Správnou frekvencí a rychlostí musíte rozbruslit hokejistu na co nejvyšší rychlost, pro jejich určení slouží jakýsi oboustranný siloměr. Zatímco v offline verzi jsem nebohým brankářem házel bez problémů do vzdáleností 13 000 bodů, při hře online to bylo o dost méně. 

IcemaniaPokud jste se dostatečně na Bodychecku rozehřáli, vrhněte se rovnou na hlavní turnaj Icemania Game. Ten už je mnohem zábavnější a rozsáhlejší a vlastně jde o variaci na sérii NHL. Postupně hrajete jednotlivé zápasy, v nichž musíte vždy vyhrát. Remíza či prohra znamenají konec turnaje a hry. Zápasy jsou těžší a těžší a toto zvyšování obtížnosti je řešeno velmi zajímavým způsobem a je založeno spíše než na zvyšování umělé inteligence na počtu hráčů. První zápasy vlastně hrajete neustále přesilovku, začínáte 3 na 2 a v dalším zápase se počet hráčů zvětší, a tak to pokračuje až do stavu 6 na 5. Poté se začíná již vyrovnaně 2 na 2, 3 na 3 atd. A skutečně tím obtížnost s každým zápasem roste. Problém je v tom, že výborné 3D modely postaviček a grafické zpracování ždímají možnosti flashe na maximum s hra se zpomaluje s přibývajícím počtem hráčů. 

Icemania se nemůže sice poměřovat s reálností NHL, přesto nabízí skvělou hratelnost. Váš tým tvoří oficiální maskoti turnaje, jimiž jsou tučňáci Winnie. Soupeřův tým je složen z opancéřovaného týmu Černých jestřebů (neplést se Chicagem :-)). Ti jsou pomalejší než vaši hráčí, za to nemají nikdy daleko k ráně a jakmile se s nimi dostanete s pukem do kontaktu, už se válíte na ledě. Mně tento styl vyhovoval, protože nutí hráče kombinovat, rychle přihrávat a kličkovat, i když párkát bych Icemania možnost srazit soupeře uvítal. Zkrátka takový zápas Kanada versus Česká republika.

Hráče ovládáte klávesovými šipkami, střílíte mezerníkem a mimo to máte k dispozici ještě tři klávesy. X je volný pass, jímž můžete dát i gól v těsnosti branky, kdy není čas na střelu, C je přihrávka nejbližšímu spoluhráči a V přihrávka hráči, jenž je nejblíže ke gólu. U všech kláves se ovšem bere v potaz i směr jízdy a občas si tak můžete nešikovně vstřelit vlastní gól.

Vizuální zpracování je opravdu nadmíru povedené, stejně jako zvuky. Hudbu tvoří sice jenom jeden song, ale tím je profesionální nazpívaná sportovní hymna, která přesně dokáže navodit fanouškovskou atmosféru. A tak je vlastně hlavní nevýhodou použití flashe. Icemanii si určitě stáhněte, natrénujte přihrávky, kličky a střelbu, a pak se vrhněte na online verzi, ať se na výsledkové listině objeví i nějaká ta česká jména! 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 549 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz