Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ICY – Journey On The White Wasteland je boj o přežití v pustině

  13:00aktualizováno  13:00
Svět se změnil. Je nebezpečnější, než kdy dřív. Mrazivá tundra je plná monster jak zvířecích, tak lidských a mezi tím vším kmen lovců, ke kterému patříte i vy. Dokážete v takovém prostředí přežít?
85

ICY – Journey On The White Wasteland

Platforma: Freeware
Výrobce: InnerVoid

  • prostředí a atmosféra
  • spousta možností (prozkoumávání světa, rozhovory, boje)
  • krásné kresby a hudba
  • zajímavý a dynamický děj
  • roztáááhlé rozhovory
  • nemožnost ukládat hru

ICY – Journey On The White Wasteland | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

ICY – Journey On The White Wasteland

Tak trochu hra na hrdiny, tak trochu adventura. ICY vypráví příběh sibiřského kmene lovců, kteří přežívají v nehostinném prostředí plném divé zvěře, kanibalů a pustošivých nájezdů banditů. Třebaže se jedná pouze o ranou verzi hry, už nyní dokáže zaujmout nejen hratelností a prostředím, ale také hudbou a krásnými kresbami vyprávějícími příběh.

ICY – Journey On The White Wasteland

Hlavní hrdina, muž či žena (podle toho, co si nastavíte), je členem kmene lovců, kteří kočují ledovou pustinou. Je jedním z komunity, každý den vyráží na lov, prozkoumává okolí a snaží se zajistit, aby kmen přežil další den.

ICY – Journey On The White Wasteland

V tom mu pomáhá jeho přítel Jarome, obratný lovec-lučištník. Jednoho dne však přijde pohroma. Vůdce kmene umírá a dřív, než jeho tělo stačí pohltit plameny pohřební hranice, zaútočí nájezdníci. Hrdina se ocitá v pustině sám. Kolem něj jen mráz a malá šance na přežití.

ICY – Journey On The White Wasteland

Osobně se nedokážu rozhodnout, jestli se ICY odehrává v post-apokalyptickém světě, anebo jen kdesi hluboko v neprostupné severní divočině. Asi je to jedno, protože na laskavého člověka tu nenarazíte klidně několik dní. Stejně tak i jakékoliv stavení se zdá být opuštěné. ICY je kombinace hry na hrdiny se silnými prvky adventury. Nejlépe by se dala přirovnat ke starším dílům Falloutu, kdybyste je hráli převážně na globální mapě, která sloužila k cestování mezi městy.

ICY – Journey On The White Wasteland

Vše začíná zvolením postavy. Kromě pohlaví a vzhledu si nastavíte tři statistiky, které hrají prim: sílu těla, ducha a slova. Od těch se počítají další dovednosti, kterých je celá řada. Od lovu, průzkumu, léčení a opravování přes boj nablízko, s lukem a střelnými zbraněmi až po zastrašování a zlodějinu. Tyto statistiky se uplatňují téměř neustále.

ICY – Journey On The White Wasteland

Vlastní hra se dá rozdělit na několik menších prvků. Hlavním je chození po mapě světa. Díky tomu, že ICY je příběhem tažená hra, vždy máte vyznačeno místo, kam je třeba dojít a mnohdy s vámi jde jiná důležitá postava či postavy. Kdykoliv je možné zastavit se a prozkoumat okolí, vydat se na lov nebo stopovat.

ICY – Journey On The White Wasteland

Pozitivní šance na nalezení nějaké chutné zvěře záleží na terénu a vašich schopnostech. Stejně tak ty smolné náhody. Vždy existuje slušná šance, že místo na jelena narazíte na smečku vlků nebo něco horšího.

ICY – Journey On The White Wasteland

Boje probíhají pomocí tabulek a vždy máte několik možností, co dělat. Můžete útočit čímkoliv, co máte po ruce, nebo klidně utéct či se schovat. Vaše chování ale ovlivňuje další průběh hry a to, jak se na vás jiné postavy dívají. ICY je hra velmi ukecaná a právě přes rozhovory se děj sune kupředu. Rozhovorů by asi mohlo být méně, ale na druhou stranu je můžete vhodnými odpověďmi silně ovlivňovat.

ICY – Journey On The White Wasteland

Sečteno a podtrženo, ICY je kousek, který těží z neobvyklého příběhu a zpracování. Grafiku v podstatě neobsahuje, vše je řešeno kresbami (krásnými, nutno dodat). Je atmosférická a rozhodně velmi přitažlivá, ovšem trpí několika chybami. Tou největší je to, že je nedodělaná, což se projevuje v tom, že nejde ukládat hru. Takže ji musíte dohrát takříkajíc na jeden zátah. Ale rozhodně je to nevšední zážitek.

Na této stránce najdete také odkaz na verzi pro Mac OS.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 3 čtenářů

Nejčtenější

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Další z rubriky

Při experimentu v Umfend si vytvoříte novou přítelkyni

Umfend

Hádky s protějškem bývají vyčerpávající a nepříjemné. A co teprve, když je vaším druhem duch? Italská domácnost v...

The Dark Mod přináší legendární Thief moderním hráčům

The Dark Mod

Město spí pod rouškou mlhového oparu a oblohu osvětluje jen srpek měsíce. Přesně v takových chvílích vyráží do ulic...

V děsivě obtížné The Dark Lab vám stokrát upadne hlava

The Dark Lab

Máte rádi obtížné hry? Nevadí vám a naopak oceníte, když je akce náročná a vyžaduje kočičí smysly, dokonalé reflexy a...Najdete na iDNES.cz