Icy Tower – skákací šílenství pokračuje

  12:00aktualizováno  19. září 3:09
Bude tomu je pár dnů, co spatřila světlo světa nová verze nesmírně populární hry Icy Tower. Při té příležitosti jsme se rozhodli se jí ještě jednou podívat na zoubek a zjistit, co nového tato pecka nabízí.
90

Icy Tower

Platforma: Freeware
Výrobce: Johan Peitz

Stáhnout

Icy TowerI když tomu budou možná dobré čtyři roky, na své první setkání s Icy Tower si pamatuji moc dobře. Bylo krátce po půlnoci, když do útrob mého počítače vplul nenápadný instalační soubor se hrou, díky které jsem před monitorem mžoural nejméně další dvě hodiny. A což o to, že jsem toho dne časně vstával do školy – Icy Tower mě naprosto pohltil jednoduchostí, nápaditostí a velkou mírou replayability. Navzdory všem těm letům a dalším hrám, které za tu dobu vyšly, považuji Icy Tower za jednu z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší volně šiřitelnou hru.

Hlavním hrdinou Icy Toweru je Harold the Homeboy, malý pohodář s modrým kulichem. Zpět, oprava – hlavním hrdinou hry může být oproti první verzi hry v podstatě kdokoliv! Přímo v nastavení si totiž lze navolit, jak má vaše postava vypadat. V instalačním balíku se hrou je sice pouze Harold a Disco Dave, avšak zabrousíte-li na domovskou stránku, můžete si postahovat desítky dalších charakterů, jako je třeba instalatér Mario, pračlověk z Prehistorika a mnozí další. A jestliže se na to cítíte, můžete si hlavní postavičku vytvořit sami v některém z grafických editorů.

Icy TowerVlastní princip hry ale zůstal zachován – s vaší postavičkou se musíte pokusit pokořit co nejvíce pater z nekonečné ledové věže. Skákáním po vhodných plošinkách se musíte dostat co nejvíce vysoko a přitom nahrát co nejvyšší počet bodů. Toho dosáhnete mimo jiné tak, že budete jednotlivé skoky seskupovat do nejrůznějších komb. Kombo provedete jednoduchým způsobem, kdy při skoku vynecháte nejméně jednu plošinku. Avšak na to musíte mít dostatečnou rychlost, protože jedině tak uděláte dlouhý a vysoký skok. Aby toho nebylo málo, postupně narůstá obtížnost, jelikož se hra každých 30 vteřin zrychluje a plošinky jsou patro od patra menší a dále od sebe. Hlavně je třeba mít na paměti, že chyby se netolerují a pokud jednou spadnete, je třeba začít hrát nanovo.

Icy TowerJednou z novinek Icy Tower 1.3 je možnost ukládat záznamy her. A to je jedním slovem luxus. Díky této užitečné funkci se můžete všem svým kamarádům pochlubit se svými výsledky nebo se naučit něco ze stylu zkušenějších hráčů. Přímo ve hře nebo na domovské stránce si totiž můžete stáhnout některé replaye a podívat se, jak jistý Čech s nickem Johny Beak (mj. aktivní i v naší diskusi) dokázal nahrát přes neuvěřitelných 530 000 bodů, dostal se na 970. plošinu a přitom dal kombo na 712 pater! Před tímto člověkem opravdu smekám, i když klobouk ani jinou pokrývku hlavy nenosím...

Technická stránka hry zůstala naprosto stejná. Grafika je jednoduchá, leč účelná a zvuky jsou skutečně povedené. Nejlepší je ale velikost, která se stále drží pod přijatelnými 3MB. Bez dalších dlouhých proslovů vám mohu novou verzi Icy Tower jen a jen doporučit. Pokud si ji stáhnete, rozhodně nebudete litovat, jelikož nabízí kvalitní zábavu na dlouhé hodiny. Do diskuse se můžete podělit o vaše nejlepší výsledky.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

92 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 301 čtenářů

Nejčtenější

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz