Iffermoon - dokonalý mix žánrů

  12:00aktualizováno  13. července 10:13
Ve většině počítačových her jsou návštěvníci z vesmíru vykreslováni jako zelení mužíci ne zrovna sympatických tvarů. To ale neplatí pro tento případ, kde se do roztomilého aliena doslova zamilujete.
90

Iffermoon

Platforma: Freeware
Výrobce: Shroomlock

Stáhnout

IffermoonIffermoon by mohl mnohé hned na první pohled odradit neskutečnou velikostí stahovaného souboru. I když 200 MB v současnosti není pro rychlá připojení žádný problém, věřím že se najde někdo, koho by tato malá komplikace na úvod mohla pěkně otrávit.

Byla by to ale škoda. Takový člověk se totiž rozhodně nedozví o příběhu, který vlastně Iffermoon přináší. Já osobně se v něm lehce ztratila, přesto jsem ale pochopila, že základní myšlenka je souboj domorodců proti přistěhovalcům z vesmíru. Dokud nepřistáli na této planetě, jednalo se o zcela poklidné místo. Na vás bude zhostit se postavy jménem Silence a prokousat se řadou levelů, kde se mísí snad všechny možné herní prvky. Do toho budou hru stále přerušovat rozhovory, mimochodem zpracované v úchvatné grafice. IffermoonObrázky jsou sice statické, přesto z nich většinou díky obměnám poznáte výraz v obličeji apod. Sice jsou to drobnosti, ve výsledku rozhodně potěší.

Ona roztomilá a řádně netradiční grafická stránka bude zachová na i pro hru samotnou. V té budeme jak bojovat, tak si užívat i hry ve stylu arkády nebo si třeba vyzkoušíme jednu ze tří plnohodnotných miniher, jež tvůrci taktéž do projektu zařadili. Dostaneme se k nim vtipně díky herním automatům a to za poplatek – nejprve tedy bude nutné po cestě nasbírat nějaké ty tokeny. To je al jen jedna ze čtyřech věcí, které budete na svůj účet hromadit. Kulaté předměty různých velikostí a barev mají každá své vlastní určení a jedna vám kupříkladu pomůIffermoonže se zdravím, jiná pro změnu pomůže v jiných herních oblastech. Stejně jako v jiných arkádách, i zde jsou tyto předměty volně rozmístěny po herním světě a většinou si pro ně stačí vyskočit.

Mě osobně přičel daleko zajímavější boj. Ten probíhá v reálném čase a na vás bude řídit skupinku jedinců s různými vlastnostmi. Vzhledem k tomu, že kupříkladu dva jsou léčielé a další dva útočníci, sk věle se doplňují a spolupracují. Na to ale musíte dohlédnout vy. Sami o sobě nic neudělají a tak bude nutné sledovat, jak jim nabíhá bojová síla a následně vybírat aktivní bojové možnosti, sesílat kouzla a nebo léčit.

Iffermoon každopádně stojí za to množství přenesených dat, která budete muset před samotnou hrou absolvovat. Grafika je jedním slovem kouzelná a okolní svět se stále mění, přičemž propracovaný je do nejmenších detailů. Skvěle vypadají i jednotliví NPC – tvůrci si zkrátka pohráli s každou drobností. Jediné, co byh jim tedy vyčetla, byla moje občasná dezorientovanost, kdy jsem opravdu netušila, co dělat dále a procházela jsem neustále dokola ta stejná místa.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

BMW Řada 5 530d xDrive sedan
BMW Řada 5 530d xDrive sedan

r.v. 2017, naj. 31 000 km, diesel
1 405 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz