Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ifrit – retro střílečka

  12:00aktualizováno  12:21
2D akčních arkád je vychází neustále velmi mnoho. Bezpochyby to je podmíněno poměrně jednoduchým konceptem těchto her, nicméně určitě je to také oblíbeností u hráčů. Jak dopadl dnešní zástupce, Ifrit, čtěte v dnešní recenzi.
70

Ifrit

Platforma: Freeware
Výrobce: Zac Soft

Stáhnout

IfritIfrit je japonským zástupcem na poli vesmírných 2D arkád, což samo o sobě dává velkou naději na úspěch. Japonci se na podobných hrách dokáží vyřádit a téměř vždy odvedou dobrou práci. Ifrit sice nepřichází s ničím objevným, nicméně to co kopíruje z předchozích her, kopíruje velmi zdatně. 

Jako tradičně usedáte do vesmírné lodě a střetáváte se při průletu vesmírem s houfy nepřátel. Zpočátku jich nebude mnoho, nicméně postupem času se budete muset začít setsakramentsky ohánět, abyste byli schopní level dokončit. Každý z nepřátel vyznává jiný styl boje, takže nudit se rozhodně nebudete. Na konci každého levelu se setkáte se závěrečným bossem, který toho vydrží podstatně více, než běžné nepřátelské lodi a mnohdy vám pořádně zatopí. Sice první dva bossové nijak velkou Ifrit silou neoplývají, nicméně ti další už představují těžký oříšek. Nikde v průběhu nenajdete vylepšení zbraní, štíty nebo životy, ale po dosažení 100 000 bodů vám bude jeden život automaticky připočten. Někomu by mohl tento „stereotyp“ vadit, nicméně Ifrit je z velké části také o taktice boje, takže všemožná vylepšení nejsou potřeba. Celkem absolvujete tři levely, nicméně po zničení třetího bosse hra nekončí. Uzavře se tím jeden cyklus a začínáte hrát znovu od prvního levelu, ale s těžší obtížností. A nutno říci, že toto ztížení opravdu značně pocítíte a začne vám být na bitevním poli poněkud úzko. Cyklů je celkem 9, takže se máte na co těšit.

Grafika je vyvedena v líbivém retro stylu, který hře výborně sedne. Na pozadí bitevního pole vidíte klasicky vesmír, ale pozor si musíte dát na poletující asteroidy. Nepřátelé jsou od sebe na první pohled rozlišeni, hra běhá plynule a závěreční bossovéIfrit jsou poměrně originálně zpracovaní. Ifrit můžete hrát jak ve fullscreenu, tak i v okně, avšak při druhé možnosti je všechno až příliš titěrné, takže bych subjektivně doporučil fullscreen. Nicméně každý dle svého gusta. Hratelnost Ifrit je velmi slušná. Sice se jedná o klasickou 2D střílečku bez špetky originality, nicméně díky neustále sílícím nepřátelům se hra nestává až zas tak rychle stereotypní a budete mít stále důvod ve hraní pokračovat. Vhodně zvolená hudba a zvuky k dobré hratelnosti jenom přidávají.

Jestli máte chuť na klasickou 2D střílečku, určitě Ifrit vyzkoušejte. Inovace se sice nedočkáte, ale i tak se jedná o velmi dobře odvedenou práci. Díky neustálé ztěžování obtížnosti vám může Ifrit vydržet poměrně dlouhou dobu. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

31 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Témata: Asteroid

Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz