Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Impressive Entertainment

  12:00aktualizováno  27. srpna 2005 2:10
Nově vznikající týmy zpravidla jen málokdy překvapí, to však neplatí pro Impressive Entertainment, jejichž připravovaná adventure jistě všechny překvapí svou grafickou precizností. Zajímá-li vás více, čtěte náš rozhovor.

AdventureJestliže jste ještě neslyšeli o Impressive Entertaiment či alespoň nevíte, s čím si jej spojit, nemusíte být smutní, neboť se jedná o teprve nedávno vzniklý tým, který však již od samotného počátku poutá pozornost díky velice nadějně vypadající adventuře, na níž momentálně pracují. V současnosti čítá čtyři aktivní členy, ovšem neustále pátrá po dalších zkušených graficích a programátorech. Právě o jejich adventuře a jiných aktivitách jsem si povídala se scénáristou Filipem Brůchou.

Mohl bys nám alespoň ve stručnosti povědět příběh adventury, na níž pracujete?
No příběh je jednoduchý. Po vážné dopravní nehodě náš hlavní hrdina Matouš ztratí paměť. Když si pomalu uvědomuje, kdo je a přichází k sobě, vzpomene si na svoji dívku Sáru. Bohužel ji však nemůže nikde najít a tak se po chvilce pátrání dozvídá, že ji unesli místní uctívači ďábla, aby ji mohli obětovat. Jeho úkolem tedy je tomu zabránit.

Název ještě nemáte vymyšlený? A co délka? Bude hra patřit spíše mezi ty rozsáhlejší nebo kratší?
O názvu jsme sice hodně a mnohokrát přemýšleli, ale dosud nás nic nenapadlo. Čekáme až nás inspirace praští do hlavy :-). Co se délky týče, zvolili jsme zlatou střední cestu. To znamená, že by měla být delší, než je průměr u freewarovek.

A co logické úkoly? Jakého typu budou?
No především (narozdíl od jiných (mnohých) freeware adventur) jsme se snažili, aby úkoly měly hlavu a patu. Celá hra se bude ovšem točit okolo sbírání, případného spojování a následného použití předmětů. Adventure

Půjde o logické spojování, nebo se setkáme i se spojkami postrádajícími logiku?
Pouze logické spojování. Jak jsem říkal. Snažili jsme se, aby to mělo hlavu a patu. Ne typu: párek + bota = párek v botě :-).

V jaké fázi se momentálně nacházíte a na kdy odhaduješ dokončení?
No, abych byl upřímný, vydání hry se určitě opozdí. Momentálně se hra nachází, řekl bych v pokročilejší rané fázi, máme první scénu :-). Vydání bych proto odhadl asi na začátek února 2005.

Používáte některý z adventurních enginů (WME,AGS)? Na čem vlastně hra poběží a v čem tvoříte grafiku?
Kdepak. Žádný cizí engine nepoužíváme. Naši grafici hru dělají v 3D Maxu. Naše první zásada po založení týmu byla, že nebudeme používat cizí enginy.

Máte již naplánovanou nějakou hru, do níž se pustíte po vydání této adventure? Zůstanete věrni žánru?
No, adventurám věrni zůstaneme, určitě aspoň u naší případné další hry. Záleží také na úspěchu naší současné vytvářené adventury. Mimo jiné, pak máme v plánu adventuru End of Days neboli v překladu Konec světa. Více informací ale až po dodělání technického scénáře. Taky je možné, že si dáme adventurní pauzu a vytvoříme něco úplně jiného.

Proč jste zvolili název týmu zrovna Impressive Entertainment?
Oj, tak to přesně nevím. Ale myslím, že impressive znamená něco jako impozantní nebo úchvatný. Asi jsme tím chtěli vyjádřit, jaké hry chceme tvořit - úchvatné :-)

Co říkáš na projekty jako Gamecode a České Hry? Zapojíte se někdy do zde probíhajících rychlosoutěží?
No, asi se nezapojíme. Tyhle rychlosoutěže jsou pro týmy, které mají hodně času. My však stále něco děláme a nebyl by na tohle právě tak drahocenný čas. Možná se někdy zapojíme do Becher game.

Nyní trochu mimo - kolik času průměrně trávíš u počítače?
No, dřív to bývalo hodně - asi 10 hodin. Ale v poslední době nemám moc času a taky je škola - a ta dá zabrat. Teď je to asi 5 hodin o víkendu a dvě hodiny ve všední dny. Adventure

Hraješ freeware hry? Jaká je tvá oblíbená?
Naposledy jsem zkoušel Plane Arcade. A musím říct, že se českým kolegům povedla. Mojí best oblíbenou však je tradiční Mario ve všech verzích.

A co komerční hry? Jaké hraješ případně jaká je tvá nejoblíbenější? Co si myslíš o DOOM 3 nebo Half-life 2?
No z těch novějších - mám zrovna nainstalované Codename Panzers: Phase One, Doom 3 a trochu starší Thief 3. Co se těch starších týče - zůstávají v mém srdci (harddisku) Industry Giant 2 a Syberia II - tu však už nehraju, ale můj mozek (procesor) ho nemůže odinstalovat protože mu to jeho hrdost nedovolí. Jinak na HF 2 se těším a doufám, že bude lepší než Doom 3, kvůli kterému se mi ještě teď seká počítač.

Nyní pryč od počítačů - co děláš ve svém volném čase?
No, hraju fotbal, basket. Aktivně se večer s kámošema účastním dýchánků v hospůdce u Měšťáků. Jinak ještě spím, jím, piju a učím se.

Co říkáš na nedávno proběhlou soutěž Česko hledá Superstar a šílenství kolem ní?
Jéžiš. No vzhledem k tomu, že můj favorit(ka) vypadl(a) a nevyhrál(a), tak mě pak nebavilo .-). Jinak se mi to zdá trochu trapný, že chtěj udělat pokračování.

Komu jsi fandil?
Nevím jak se jmenuje. Myslím, že nějaká Petra .... , ale dál si nepamatuju.

Co knížky? Čteš?
No, krom povinný četby ze školy. Přečet jsme všechny knížky Pána Prstenů. Pak si občas přečtu nějakou další fantasy nebo válečnou.

Líbily se ti filmy na motivy Pána Prstenů?
Jo byly bezva. Lepší film jsem neviděl. Ještě teď si nějaký z nich pustím.

Tak tedy ještě nakonec, chtěl bys něco vzkázat čtenářům Plných Her?
Jo, neseďte moc dlouho u počítačů a navštěvujte Plnéhry.cz. A těšte se na naší adventuru. čus all

Autor:


Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Další z rubriky

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...

BMW X6 xDrive30d  2 ROKY ZÁRUKA
BMW X6 xDrive30d 2 ROKY ZÁRUKA

r.v. 2015, naj. 87 493 km, diesel
1 249 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz