Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

In 60 seconds - hlavně rychle

aktualizováno 
60 sekund je opravdu krátká doba a to zejména na takovouto arkádovou hru. Časový limit vám ale poskytuje poměrně rozumnou laťkuý obtížnosti, kterou se budete pokoušet překonat a procestovat při tom čtyři různé světy.
63

In 60 Seconds

Platforma: Freeware
Výrobce: William Broom

  • v jednoduchosti je síla
  • příliš obtížné k dohrání

Stáhnout

In 60 Seconds

In 60 SecondsŘíkáte si, že je 60 sekund málo na cokoliv? Nestačí na pozření večeře, pouštět si na tuto dobu televizi také trochu postrádá smysl, nakoupit se nedá a někteří za toto časové období dokonce nejsou schopni vstát z postele. Už jenom proto bude zajímavé zahrát si hru, kde se 60 sekund rovná celému hernímu času.

In 60 Seconds to má i v názvu a kdo si myslí, že snad jde jen o nepovedený vtípek, toho odtikávající stopky v levém rohu obrazovky opět strhnou do reality. Hned od chvíle, kdy se objevíte v drobném herním světě vám začne ubíhat vteřina po vteřince a přitom toho máte na práci tolik.

Jedná se o klasickou arkádu, která výrazně vyniká v množství upgradů vztahujících se k hlavnímu hrdinovi. Při přepočtu na délku herní doby je totiIn 60 Secondsž množství bonusů rovné deseti doslova úctyhodné. Navíc se prokousáte přes čtyři různé prostředí a to vše během 60 sekund. Zdá se vám to příliš málo? Opravdu to tak funguje, ve velké míře to ale závisí na vaší zkušenosti a správném plánu.

Vlastně od začátku až do konce herní doby budete mít za úkol jen sbírat speciální schopnosti, z nichž celá řada je klíčová a nepohnete se bez nich dále. Jako učebnicový příklad je možno uvést jeden z bonusů, kde dostanete do vínku dvojitý výskok. Bez něj kupříkladu nedosáhnete na plošinku, která je nad vaší hlavou hned při startu hry. No a to v praxi znamená, že si nevyskočíte o malý kousek nahoru, kde na vás čeká schopnost střelby. Vybaveni tou již můžete sestřelit terč a ten vám spustí most, po kterém se In 60 Secondsvydáte dále. Všechno je provázané a krásné je také to, že z jednoho místa vede hned několik cest, které si nejprve musíte důkladně sami ozkoušet, než si celou cestu zoptimalizujete a v takto krátkém časovém limitu se opravdu zvládnete dostat o nějaký ten kousek dále.

K výhodám hry nepochybně musí patřit zase trochu jiná hratelnost v porovnání s ostatními arkádovými hrami. Hráč se v neskutečně krátké chvíli prozkoušet čtyřmi herními prostředími, což je mnohdy číslo, kterému nedosáhne ani plnohodnotná arkádová hra. Na druhou stranu může některé zarazit vysoká obtížnost. Každé drobné zaváhání znamená ztrátu několika sekund a tudíž i prakticky ztrátu možnosti, hru nějakým způsobem dokončit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

63 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz