Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

In 60 seconds - hlavně rychle

aktualizováno 
60 sekund je opravdu krátká doba a to zejména na takovouto arkádovou hru. Časový limit vám ale poskytuje poměrně rozumnou laťkuý obtížnosti, kterou se budete pokoušet překonat a procestovat při tom čtyři různé světy.
63

In 60 Seconds

Platforma: Freeware
Výrobce: William Broom

  • v jednoduchosti je síla
  • příliš obtížné k dohrání

Stáhnout

In 60 Seconds

In 60 SecondsŘíkáte si, že je 60 sekund málo na cokoliv? Nestačí na pozření večeře, pouštět si na tuto dobu televizi také trochu postrádá smysl, nakoupit se nedá a někteří za toto časové období dokonce nejsou schopni vstát z postele. Už jenom proto bude zajímavé zahrát si hru, kde se 60 sekund rovná celému hernímu času.

In 60 Seconds to má i v názvu a kdo si myslí, že snad jde jen o nepovedený vtípek, toho odtikávající stopky v levém rohu obrazovky opět strhnou do reality. Hned od chvíle, kdy se objevíte v drobném herním světě vám začne ubíhat vteřina po vteřince a přitom toho máte na práci tolik.

Jedná se o klasickou arkádu, která výrazně vyniká v množství upgradů vztahujících se k hlavnímu hrdinovi. Při přepočtu na délku herní doby je totiIn 60 Secondsž množství bonusů rovné deseti doslova úctyhodné. Navíc se prokousáte přes čtyři různé prostředí a to vše během 60 sekund. Zdá se vám to příliš málo? Opravdu to tak funguje, ve velké míře to ale závisí na vaší zkušenosti a správném plánu.

Vlastně od začátku až do konce herní doby budete mít za úkol jen sbírat speciální schopnosti, z nichž celá řada je klíčová a nepohnete se bez nich dále. Jako učebnicový příklad je možno uvést jeden z bonusů, kde dostanete do vínku dvojitý výskok. Bez něj kupříkladu nedosáhnete na plošinku, která je nad vaší hlavou hned při startu hry. No a to v praxi znamená, že si nevyskočíte o malý kousek nahoru, kde na vás čeká schopnost střelby. Vybaveni tou již můžete sestřelit terč a ten vám spustí most, po kterém se In 60 Secondsvydáte dále. Všechno je provázané a krásné je také to, že z jednoho místa vede hned několik cest, které si nejprve musíte důkladně sami ozkoušet, než si celou cestu zoptimalizujete a v takto krátkém časovém limitu se opravdu zvládnete dostat o nějaký ten kousek dále.

K výhodám hry nepochybně musí patřit zase trochu jiná hratelnost v porovnání s ostatními arkádovými hrami. Hráč se v neskutečně krátké chvíli prozkoušet čtyřmi herními prostředími, což je mnohdy číslo, kterému nedosáhne ani plnohodnotná arkádová hra. Na druhou stranu může některé zarazit vysoká obtížnost. Každé drobné zaváhání znamená ztrátu několika sekund a tudíž i prakticky ztrátu možnosti, hru nějakým způsobem dokončit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

63 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz