Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mrtvý král vám v nádherné In Requiem přečte epickou báseň

  14:00aktualizováno  14:00
Hledáte-li boj, hledejte dál. Chcete-li prožitek, poslouchejte. In Requiem je krásná adventura z vlastních očí s chytrým dějem a celkově bezchybnou produkcí. Pokud máte otevřenou mysl, nadchne vás svou myšlenkovou hloubkou a epikou.
95

In Requiem

Platforma: Freeware
Výrobce: Alberto Carrillo

  • překrásná grafika, skvělá hudba
  • založeno na reálně existující básni P. B. Shelleyho
  • epický zážitek
  • výborný vypravěč
  • mechanika zamrzání obrazu
  • škoda, že je to tak krátké

Stáhnout

In Requiem | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

In Requiem

I mezi hrami zdarma se dá narazit na takové, jejichž produkce je na profesionální úrovni. Překrásná In Requiem patří mezi těch několik málo vyvolených her, které vypadají, zvučí a hrají se jako prvotřídní a hlavně komerční tituly. Zasněžený a ztracený chrám uprostřed hor vypráví svůj melancholický příběh a pouze člověk naprosto bez schopnosti prožívat emoce může odejít nedotčen.

In Requiem

In Requiem je explorační hra z pohledu vlastních očí. Hlavním úkolem je tedy prozkoumávat prostředí. A že je na co se dívat. Zpola zamrzlé moře omývá kamenitou pláž, hory kolem vás ve vichřicích promlouvají svým temným hukotem a ve skále ční vytesán majestátní chrám, hrobka patřící nejmocnějšímu z králů dávných věků. Račte vstoupit.

In Requiem

Svou emotivní a nostalgickou atmosférou a trošku i grafickým vzezřením hra velmi připomíná geniální Journey. Přispívá k tomu i zasněná hudba, která vám hloubání po chodbách chrámu zpříjemňuje. In Requiem ovšem není založena jen na procházení prázdných (ačkoliv přenádherných) místností. Kvůli všudypřítomné zimě se vám z krve v žilách pomalu stává ledová tříšť.

In Requiem

Proces zamrzání je znázorněný pomalu se rozšiřující námrazou z rohů obrazovky. Jakmile se dotkne středu, zbude z vás zmrzlík. Zabránit tomu se dá tím, že co nejrychleji cestujete mezi zvláštními svatyněmi, sochami, které vás jednorázově „odmrazí“. Každá socha přitom znázorňuje jiný příběh či situaci. Při použití vám mužný hlas vypravěče poví sloku z básně, jejíž význam zprvu nechápete.

In Requiem

To proto, že svatyně nemusíte navštěvovat v přesně daném pořadí a sloky tedy slyšíte zpřeházeně. Teprve v závěrečné animaci je báseň složena do celku a je vám povězena celá a v plné kráse. Nebudu prozrazovat, ale je to docela epický zážitek, ačkoliv se vlastně nic moc nestane.

In Requiem

In Requiem je nádherná hra a to jak navenek, tak vnitřně. Má svou duši ta je moudrá. Moudrá, nostalgicky zaprášená a zamrzlá v tisíciletém ledu. V prvé řadě jde o zážitek a teprve pak o hru. Zážitek je to velký. A nemusíte ani mít Oculus Rift, na který byla hra původně stavěna. Škoda jen, že celá ta nádhera je v plné kráse vyjevena tak za deset minut herního času.

Zde ke stažení i verze pro Mac OS.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

95 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 3 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!



Najdete na iDNES.cz