Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

InconSPYcuous je skvělá hra na kočku a myš pro dva hráče

  16:43aktualizováno  16:43
Jednoduchá, ale vlastně geniální hra pro dva hráče, kdy se jeden snaží skrýt v davu a ten druhý se jej snaží rozpoznat a zastřelit.
80

InconSPYcuous

Platforma: Freeware
Výrobce: Cardboard Keep

  • skvělá zábava pro dva hráče
  • zajímavý nápad
  • vydrží jen krátce

Stáhnout
InconSPYcuous

Mimořádně jednoduchý herní koncept pro dva hráče, kdy jeden se snaží ukrýt v hloučku počítačem ovládaných postaviček, zatímco druhý se jej snaží eliminovat, je natolik primitivní, až je s podivem, jak je zábavný. InconSPYcuous vám nevydrží na mnoho hodin herního času, ale těch několik dobře strávených minutek zábavy si ve dvou lidech užijete. To vám garantuji.

InconSPYcuous

Ne hra, jako spíše hříčka, která svou nenáročností a čistotou myšlenky uchvátí. Je však naprosto nutné, aby ji hráli dva hráči na jednom počítači. Je to jednoduché, jak facka: vše se odehrává v pouze jediné místnosti, někde uprostřed musea. Jeden z hráčů, který představuje špiona, se musí dostat na druhou stranu místnosti, do dveří s nápisem „exit“, zatímco druhý hráč, odstřelovač, jej má zlikvidovat, než se to špionovi podaří. Vtip je v tom, že před začátkem každého kola je odstřelovač vyzván k tomu, aby se otočil a díval někam bokem, zatímco špionovi je krátce ukázána jeho podoba.

InconSPYcuous

V místnosti se totiž pohybuje dohromady tucet osob, z nichž jedenáct je ovládáno počítačem a bezděčně bloumají po místnosti. Ta jedna osoba navíc je právě špion, jehož podobu odstřelovač nezná. Musí tak pouze za pomoci svých smyslů a intuice rozpoznat a zastřelit tu pravou osobu. To je, v případě, že hráč špion hraje rozumně a odkouká chování počítačem řízených postaviček dosti obtížné. Náš sniper může zastřelit jen tři osoby. Pokud ani jedna z nich není protivník, pak prohrál.

InconSPYcuous

Vpravdě geniální. Hra na kočku a na myš je zde dotažena do absurdních rozměrů, kdy se schovávající hráč poflakuje v hloučku ostatních postav, zasekává se o překážky, chová na první pohled zcela dementně, ale zároveň se pomaličku, polehoučku a hlavně nenápadně sune směrem na druhou stranu obrazovky. Vynikající nápad snad kazí jen fakt, že hra podporuje pouze hraní na jednom počítači, kdy špion hraje klávesnicí a odstřelovač myší, a tak je možné (pokud si nedává pozor), že sniper pozná schovávajícího se ani ne tak podle chování, ale zvuku mačkání kláves nebo pohybu ruky.

InconSPYcuous

InconSPYcuous je skvělá a zábavná, ale očekává nutnou podmínku, že hráči se budou chovat sportovně, nebudou podvádět a oba se budou snažit co nejlépe hrát své role. Pokud disponujete prostředky a náladou, pak se InconSPYcuous může právě pro vás stát krátkodobou studnou plnou zábavy.

Na této stránce lze najít i verze pro Mac a Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 24 čtenářů

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz