Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

  17:00aktualizováno  17:00
Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném místě tak, aby vám Indagar svlažil záda studeným potem.

Indagar | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

70

Indagar

Platforma: Freeware
Výrobce: Vanadial

  • graficky povedené
  • reminiscence na Silent Hill
  • napínavá druhá polovina
  • prostředí není moc interaktivní
  • monstrum je nebezpečné, ale groteskní

Stáhnout
Indagar

Hlavní hrdinka této španělské hororové hry sleduje pomalu chladnoucí stopu své dcery. Ta zmizela, potažmo byla unesena. Po několika vteřinách strávených v uzamčené budově, kam ji stopa zavedla už nemůže být pochyb. Někde tady musí být. A stejně tak její únosce.

Indagar

Atmosféra Indagar nastupuje pomalu. První polovina hry je založená na zkoumání opuštěného stavení, prodírání se místnosti plnými haraburdí a nacházení několika pohozených deníků. Z nich se dozvídáme o předchozích nájemnících.

Indagar

Události druhé poloviny však naberou nečekané obrátky. Oprýskané stěny se začnou měnit v pulzující maso, místnosti se změní a některé se otevřou, jiné zase uzamknou. A kvílející sirény vám podobně jako v Silent Hill dají na vědomí, že někde kolem se pohybuje nebezpečí. Naštěstí, než se to stane, máte dvě minuty. Tak je využijte!

Indagar

Indagar, ačkoliv se velmi příjemně hraje, není tak sugestivní jako jiné horory. Jednak tolik nedbá na ponoření do prostředí, protože to je víceméně statické a nelze s ním nijak manipulovat a druhak příběh vlastně nijak nedává smysl. Hra vypravěčský um nepobrala a na reálnost kašle.

Indagar

To ale nic nemění na tom, že jde o zajímavý přírůstek do početné hororové rodiny. Herní doba kolem třiceti minut je taky více, než slušná. Navíc se může hodně protáhnout, pokud se vám nebude útěk před monstrem dařit. Hra se totiž po každé vaší smrti od poloviny restartuje.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 43 čtenářů

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz