Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Indiana Jones – známý archeolog je zpátky!

  12:00aktualizováno  16. února 9:39
Nazujte si holínky, oblečte si kalhoty a tričko, seberte klobouk a bič a vydejte se na cestu. Starý dobrý archeolog Indiana Jones je totiž zpátky. V jeho dnešním dobrodružství se vydáme do starověké pyramidy, kde bude třeba vyprášit kožich několika kostlivcům a jedné staré mumii.
50

Indiana Jones

Platforma: Freeware
Výrobce: Soft Interactive

Stáhnout

Indiana Jones3D není všechno, 3D není všechno, 3D není všechno. Právě toto tvrzení si budete několikrát po sobě opakovat při hraní francouzského titulu všeříkajícím názvem Indiana Jones. Ona už na první pohled tato hra upoutá svou ucházející trojrozměrnou grafikou, která mě osobně evokovala komerční produkt z '99 roku, který nesl název Indiana Jones and the Infernal Machine. Ovšem jak se brzy ukázalo, není všechno zlato, co se třpytí, avšak nepředbíhejme.

Na vytvoření kvalitního a dobře hratelného titulu je nejenom potřeba koňská dávka odhodlání a zápalu pro věc, ale také zkušeností, umu a někdy i štěstí. Pokud se to všechno v ideálním poměru namixuje dohromady, vzniká hit, jenž jen tak nezapadne v šedivém průměru arkád, hopsaček a jiných banálností. Moc rád bych toto napsal i o dnešním Indiana Jonesovi, nicméně to nejde. Žabožrouti ze Soft Interactive to bohužel nezvládli.

Indiana JonesIndiana Jones je prachobyčejná 3D akce bez špetky nápadu. Vžíváte se v ní do role stejnojmenného archeologa, jehož úkolem je projít několik pater obrovské pyramidy a v každém z nich najít a eliminovat hrůzně vypadající mumii. Ač se tento úkol může jevit jako velmi snadný, k jeho splnění vede velice strastiplná cesta plná nástrah. V první řadě jsou vašimi nepřáteli téměř všudypřítomní kostlivci, kteří se dají eliminovat několika výstřely z vaší pistole (CTRL). V případě, že se s nimi nechcete pouštět do přímého konfliktu, stačí se jim elegantně vyhnout. Někdy jim uniknete bez zranění, jindy vás mohou trošku poškádlit a sebrat vám kus zdraví. Kromě nich je třeba mít oči na stopkách, protože po pyramidě jsou na různých místech propasti a díry, které je třeba přeskočit (SHIFT). Jestliže se vám to nepovede nebo vám dojde zdraví, přijdete o jeden ze svých tří životů.

Indiana JonesHra je členěna na několik levelů, ale dle mého zjištění si jsou všechny podobné jako vejce vejci. Z tohoto důvodu se brzy dostaví pocit stereotypu a nudy. Vedle opakujících se prvků architektury k tomu přispívají i stále stejné textury okolního prostředí. Za vyloženě nepovedenou musím označit pak animaci jednotlivých postav, především pak hlavního hrdiny, který se pohybuje tak toporně, jakoby prodělal mozkovou obrnu. Po dobu hraní vám do uší zní titulní melodie známá z filmů s Indym, což je vcelku příjemné. V celkovém součtu není Indiana Jones nijak výjimečným titulem. K zemi jej sráží nepovedený gamedesign, nedoladěná grafika a obecně špatná hratelnost. Snad se to příště vydaří lépe.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

65 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 68 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz