Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Indianer James - parodie v podobě plošinovky

  12:00aktualizováno  10. září 10:43
Známého dobrodruha Indiana Jonese známe jistě všichni. Ale Indianra Jamese neznal do dneška asi nikdo. IndianRa James, jemuž jsem sám z legrace přisoudil příbuzenský vztah, dejme tomu, že by to mohl být bratranec ze třetího kolena :-), je hlavním hrdinou dnešní hry z dílny Matthiase Döbellta.

Indianer James - parodie v podobě plošinovky

Platforma: Freeware
Výrobce: Matthias Döbbelt

Stáhnout

Indiana Jones měl už svého dobrodružného života plné zuby, a tak se rozhodl odejít do zaslouženého důchodu. Aby však mohl existovat odkaz jeho výprav dál, vychoval aspoň novou svěží krev z Německa, a dal mu všechny předpoklady pokračovat v rodinné tradici.

Indianer James - parodie v podobě plošinovkyI takovouto fikcí se dá vysvětlit existence Indianra Jamese. Pokud jsem mluvil o vrozených vlohách, není o nich pochyb. Nechybí mu mrštnost, trpělivost, ani důvtip, pokud mu je samozřejmě jako hráči poskytnete. Je to jen na vás.Uznávám, k recenzi této hry mě zlákal název, jež mohl znamenat pouze dvě věci. Buď průměrná hra, která nikoho neurazí, anebo absolutní propadák. Jako realistický optimista jsem počítal s první alternativou. Po spuštění mě zaujala jedna věc, hra je v německém jazyce, jehož znalost je v mém případě velmi malá, pilně se však druhým rokem učím) ale i tak jsem se snažil přelouskat příběh, kterou mi počtač nabídl. Neuspěl jsem, ale myslím, že tam byla zmínka o pyramidách... :-D Dalším jazykovým vrcholem byl popis ovládacích kláves pouze v němčině. Alespoň jsem se zasmál. Budu muset ovládání vypátrat metodou „pokus-omyl“. Jdu na to...James je klasická plošinovka, ačkoli mírně netypická. Většinu času totiž budete šplhat po liánách, a stát na místě. Že vás takovýhle styl hraní nebaví, a nehodláte ho ani vyzkoušet? Poté mou recenzi opusťte a hru si zásadně nestahujte.

Indianer James - parodie v podobě plošinovkyA nyní řeknu všem, kteří laskavě zůstali, co od této hry můžete opravdu čekat. Vyzbrojte se hlavně zmíněnou trpělivostí a jedem!Hlavním úkolem je najít co nejvíce hromádek zlata, což obnáší zorientovat se na obrazovce, zvolit správnou cestu (opravdu primitivní), a vyhnout se nepřátelům, jež se od jiných plošinovek liší tím, že je nemůžete zabít, ale hezky obloukem se jim vyhnout, takže se vždy docela načekáte, než se nepřítel dostane do takové vzdálenosti, aby jste mohli v klidu pokračovat v cestě. Mimochodem, mezi nepřáteli je jakýsi hnědý pták se sympatickým žlutým zobákem, (rozhodně nejhezčí nepřítel z celé hry) pavouci, duchové a další havěť.Grafika a vůbec zpracování mi velmi připomíná legendární slovenský Quadrax, (i když Quadrax patří mezi hry logické) jsou jako bludiště, což mi zrovna u plošinovek dvakrát nevyhovuje. Navíc všechny vypadají celkem stejně takže se brzy dostaví zdání stereotypu. Hlavní hrdina vypadá také jako jeden z hrdinů Quadraxu. (Má stejný klobouček :-D)

Indianer James - parodie v podobě plošinovkyMusím říct, že mi s touto recenzí hodně pomohla moje desetiletá sestra, (tímto jí děkuji) jež se hraní Jamese zhostila dříve než já, a začal ji poměrně bavit. Naučila mě s Jamesem skákat, (díky německému jazyku jsem dlouho nevěděl jak na to) jen zmáčkla SHIFT a šipku, a bylo to! Rozhodl jsem se ji využít a pověřil ji úkolem, dostat se do druhého levelu. Za dvě a půl hodiny herního času se to nepovedlo ani jednomu z nás. Čímž vyvstala otázka, zdali je vůbec James na nějaké levely rozdělen. Tento fakt jsem nezjistil.Milý Jamesi ,sestře se sice líbíš, mně ale ne. Máš sice pár dobrých vlastností, ovšem tvé skákání ze sloupu na sloup je asi po deseti minutách velmi únavné, navíc každá tvá ztráta života mě stojí několik vlasů, které si musím vyrvat lítostí nad její zbytečností. Jsi velmi lehce ovladatelný, ale máš problémy bleskurychle reagovat na mé reakce. Jak říkají učitelé: „Tak co s tebou?“ :-) Pokusil jsem se do hry ještě jednou vtáhnout, abych jí nedal vysloveně negativní hodnocení. Nechal jsem kolem sebe hrát MIDI tamtamy a ocitl se v kůži dobrodruha ještě jednou. Není to s ním zase tak úplně špatné, (Jamesi, když umíráš, nevydávej tak nechutný zvuk!! :-DD) bude se líbit hlavně mladším sourozencům. Tak si na ně, starší bratři a sestry, taky někdy vzpomeňte, a udělejte jim radost. Budou vám určitě vděční!!

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz