Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Infant Puzzles - puzzle nejen pro děti

aktualizováno 
S možností virtuálně skládat puzzle se v poslední době roztrhl pytel. Další zhruba stovku obrázků přináší tato zajímavá hra, kterou je možné doporučit i menším dětem. Na druhou stranu zabaví i zkušené a odrostlé tatínky či babičky.
78

Infant Puzzles

Platforma: Freeware
Výrobce: My Play City

  • stovka obrázků ke skládání
  • odstupňovaná obtížnost
  • stejný systém jako jiné puzzle hry od MyPlayCity

Stáhnout

Infant Puzzles

Infant PuzzlesPrimárně pro děti je vytvořená hra Infant puzzles, o čemž ostatně svědčí i její název nebo snad postava malé dívenky, kterou budeme na různých místech hry potkávat. Jinak je nutné upozornit, že se také jedná o projekt z dílny MyPlayCity, což vždy znamená přítomnost reklamního okna po vypnutí hry a také otevírání internetového prohlížeče s jejich internetovou stránkou při každé alespoň trochu vhodné příležitosti. Za kvalitu hold musíme trochu zaplatit, naštěstí je možné všechny tyto vlivy jednoduše ignorovat a okna zkrátka zavírat.

Pokud jste v posledních týdnech hráli nějakou puzzle hru zde z Plných Her, dost možná vám Infant Puzzles přijde jako její naprostá kopie. Ano, autoInfant Puzzlesři skutečně vydávají hru se stejným jádrem a lehkými změnami v grafickém zpracování. Vzhledem k tomu, že jádro je ale dostatečně dobré a u puzzlí jde převážně o obsah, je jim to možné tak trochu odpustit.

A pokud jste nic jiného podobného nehráli, vše si pěkně zrekapitulujeme. Infant Puzzles je obrovská banka obrázků, které je možno skládat stejně, jako je tomu u deskových puzzle. Základem jsou tedy desítky obrázků (autoři udávají množství přesahující stovku), které jsou navzájem různé a to třeba i motivem. Někdo totiž bude raději stavět středověký hrad nebo zámek, jiný dá přednost přírodě, zvířatům nebo také lidem. Obrázky si můžete volně prohlížet a vybrat si pro vás nejpřijatelnější. Na další obrazovce pokračuje výběr obtížnosti, která je asi nejdůležitější. Pokud zvolíte easy, Infant Puzzlesbude stačit obrázek postavit z několika málo kostiček, což je pro středně zručného otázka pár minut. Medium a Hard rozmělní obraz na daleko menší kousíčky, které se již hůře dohledávají. Na druhou stranu vám pomocnou ruku neustále podává náhled zobrazený přímo před očima a pokud si už opravdu nevíte rady, je možné využít nápovědy, která lehce nasměruje jednu kostičku tam, kde má zhruba být. Pomáhá i fakt, že hra rozpozná kousíčky, které k sobě patří, zaklapne je a dále s nimi pohybujete jako s celkem. Poměrně dobře se dají tedy puzzle i v této virtuální podobě skládat známou metodou pokus-omyl.

Pro ty největší milovníky puzzlí je možné vše přiblížit reálnému zážitku a zároveň také ztížit prostřednictvím povolení otáčení kostek, které bude nyní vedle pokládání ještě nutné správně natočit. Jinak je grafika hry slibná, škoda jen že oproti jiným puzzle hrám vlastně kromě obrázků nedošlo k žádné obměně.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

78 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz