Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Infant Puzzles - puzzle nejen pro děti

aktualizováno 
S možností virtuálně skládat puzzle se v poslední době roztrhl pytel. Další zhruba stovku obrázků přináší tato zajímavá hra, kterou je možné doporučit i menším dětem. Na druhou stranu zabaví i zkušené a odrostlé tatínky či babičky.
78

Infant Puzzles

Platforma: Freeware
Výrobce: My Play City

  • stovka obrázků ke skládání
  • odstupňovaná obtížnost
  • stejný systém jako jiné puzzle hry od MyPlayCity

Stáhnout

Infant Puzzles

Infant PuzzlesPrimárně pro děti je vytvořená hra Infant puzzles, o čemž ostatně svědčí i její název nebo snad postava malé dívenky, kterou budeme na různých místech hry potkávat. Jinak je nutné upozornit, že se také jedná o projekt z dílny MyPlayCity, což vždy znamená přítomnost reklamního okna po vypnutí hry a také otevírání internetového prohlížeče s jejich internetovou stránkou při každé alespoň trochu vhodné příležitosti. Za kvalitu hold musíme trochu zaplatit, naštěstí je možné všechny tyto vlivy jednoduše ignorovat a okna zkrátka zavírat.

Pokud jste v posledních týdnech hráli nějakou puzzle hru zde z Plných Her, dost možná vám Infant Puzzles přijde jako její naprostá kopie. Ano, autoInfant Puzzlesři skutečně vydávají hru se stejným jádrem a lehkými změnami v grafickém zpracování. Vzhledem k tomu, že jádro je ale dostatečně dobré a u puzzlí jde převážně o obsah, je jim to možné tak trochu odpustit.

A pokud jste nic jiného podobného nehráli, vše si pěkně zrekapitulujeme. Infant Puzzles je obrovská banka obrázků, které je možno skládat stejně, jako je tomu u deskových puzzle. Základem jsou tedy desítky obrázků (autoři udávají množství přesahující stovku), které jsou navzájem různé a to třeba i motivem. Někdo totiž bude raději stavět středověký hrad nebo zámek, jiný dá přednost přírodě, zvířatům nebo také lidem. Obrázky si můžete volně prohlížet a vybrat si pro vás nejpřijatelnější. Na další obrazovce pokračuje výběr obtížnosti, která je asi nejdůležitější. Pokud zvolíte easy, Infant Puzzlesbude stačit obrázek postavit z několika málo kostiček, což je pro středně zručného otázka pár minut. Medium a Hard rozmělní obraz na daleko menší kousíčky, které se již hůře dohledávají. Na druhou stranu vám pomocnou ruku neustále podává náhled zobrazený přímo před očima a pokud si už opravdu nevíte rady, je možné využít nápovědy, která lehce nasměruje jednu kostičku tam, kde má zhruba být. Pomáhá i fakt, že hra rozpozná kousíčky, které k sobě patří, zaklapne je a dále s nimi pohybujete jako s celkem. Poměrně dobře se dají tedy puzzle i v této virtuální podobě skládat známou metodou pokus-omyl.

Pro ty největší milovníky puzzlí je možné vše přiblížit reálnému zážitku a zároveň také ztížit prostřednictvím povolení otáčení kostek, které bude nyní vedle pokládání ještě nutné správně natočit. Jinak je grafika hry slibná, škoda jen že oproti jiným puzzle hrám vlastně kromě obrázků nedošlo k žádné obměně.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

78 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz