Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

International Gnome Hurling - jízda na ledu

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:54
Chcete si vyzkoušet něco neobvyklého, k čemu se ve skutečnosti jen tak nedostanete? Pojďte. V roli malého skřítka se můžete pokoušet dosáhnout světového rekordu v letu do dálky pomocí pomocí katapultu!
50

International Gnome Hurling

Platforma: Freeware
Výrobce: Ian Duff

Stáhnout

International Gnome HurlingHned po spuštění hry se objeví nabídka ke spuštění hry, žádné nastavování parametrů ve hře nehledejte, prostě neexistuje. Z této nabídky se dozvíte, jak se spouští hra a jak se také obsluhuje. Poté si můžete navolit počet hráčů a u každého počet soutěžních skoků a potom už vstoupíte do samotného závodu. Ocitnete se v roli jakéhosi pidimužíka, musíte sebrat hodně odvahy, neboť katapult, na kterém se připravujete ke skoku do dálky, nevypadá příliš povzbudivě, takže si to můžete ještě rozmyslet, než bude pozdě. Jestliže jste se rozhodli pro odstartování, pak klepněte na mezerník a už jste vystřeleni, jako dělová koule vpřed, letíte tedy vzduchem a musíte se snažit doletět co nejdále.

Vlevo nahoře na obrazovce průběžně vidíte na ukazateli množství zdraví, vpravo pak jste seznamování s tím, kolik energie máte k dispozici pro prodlužování délky současného skoku. Pokud přistání na zasněženou plochu bude příliš tvrdé, ubude vám něco z ukazatele zdraví, tento se v průběhu počtu navolených skoků nedoplňuje, takže se snažte doskočit co nejjemněji. Ukazatel energie se však při každém dalším novém skoku doplní na maximum. Před skokem se kolem katapultu střídavě rozsvěcuje červené světlo, potom žluté, rozsvícení zeleného světla znamená, že vzápětí budete vystřeleni. Jak daleko doletíte, nebo zda jenom tvrdě dopadnete na zem a nabijete si nosánek, záleží teď vskutku jen na obratnosti.

International Gnome HurlingCelý let včetně přistání ovládáte totiž kurzorovými klávesami, vertikálními, zejména šipkou dolů, prodlužujete délku dopadu. Při tom ale je nutné sledovat již zmíněný ukazatel energie, neboť prodlužováním skoku se tento vyčerpává, takže je nutné klávesu na chvilku přestávat tisknout a tak si tento ukazatel v průběhu letu znovu a znovu doplňovat, tím se možnost doskočit co nejdále podstatně zvětšuje. Jenom nesmíte zapomenout si schovat nějaký ten zbytek energie pro hladký dopad, jinak sebou při dopadu žuchnete o zem jako pytel brambor. Podle tvrdosti dopadu pak přijdete o poměrnou část zdraví, které byste potom mohli postrádat při dalších pokusech, pokud byste ho vyčerpali úplně, skončili jste.

Po dopadu spatříte vlevo dole na obrazovce světový rekord v délce jednotlivých skoků, vpravo dole pak rekord, jako sumář za všechny skoky z jednotlivých kol. Pokud překonáte dosavadní zapsané dosažené výsledky, automaticky se do tohoto ukazatele vepíšete svým na začátku zapsaným jménem. Vzhledem k tomu, že jako dosažená délka skoku se počítá až do úplného zastavení i klouzání po břiše vpřed po dosedací ploše, je možné při řádné rychlosti si i po dopadu podstatně vylepšit dosažený výsledek. International Gnome HurlingMusíte se ale naučit řádně pracovat s kurzorovými klávesami a mezerníkem, podařilo se mi dosáhnout nejdelšího skoku 527,59 metrů, což je samozřejmě výzva pro vás, pokusit se tento můj rekord překonat, jistě se to povede.

Hudbu v této jinak pěkné hře uslyšíte pouze na začátku, pokud se nezačnete katapultovat a potom při vyhlašování dosažených výsledků. Zato o zvukové efekty v průběhu soutěže není nouze, ať už klapání virtuálního světelného semaforu, nebo vzdechy při čerpání energie při prodlužování letu a mnoho dalších. Jsem přesvědčena, že hru stojí za to si zahrát, velice mně překvapila a pobavila. Její originálnost je vskutku nevyvratitelná. Výhodu spatřuji i v tom, že hru si můžete zahrát spolu se svými kamarády.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 68 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz