Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Invisible Vision – ponořit!

  2:39aktualizováno  2:39
Naplňte nádrže, dnes se na palubě bojové ponorky ponoříme do temných hlubin s cílem naklepat budku nesčetné nepřátelské ponorkové flotile. A navíc je to celé zpracované relativně originální formou…!
80

Invisible Vision

Platforma: Freeware
Výrobce: Kei Mesuda

  • Vizuální znázornění
  • Jednoduchost

Stáhnout

invisiblevision_poster

invisiblevision_scr01Podvodní svět byl pro lidské pokolení odjakživa zvláštní terra incognita. Zatímco nebe nad sebou lidé viděli neustále, podmořské hlubiny zůstávají do jisté míry tajemné dodnes. A s tím, jak se ruku v ruce s technickým vývojem do nich snažila civilizace proniknout, přinesla se do hlubin i válka. Pokud vás vždy lákala představa, že

Invisible Vision je lehce experimentální střílečka ze žlutých rukou Kei Mesudy, které se ostatním generickým střílečkám současné freeware scény vymyká tím, že namísto letadla nebo auta netradičně ovládáte ponorku. Ačkoliv samozřejmě Invisible Vision vedle pojmu „věrná simulace“ ani neležela, a nemůžete tak bohužel čekat čachry s výškovými hladinami, plněním a vyprazdňováním nádrží a používání experimentálních torpéd, jednu výraznou vlastnost ponorek si tahle střílečka zachovává – používání sonaru.

invisiblevision_scr02Teď naneštěstí nemám na mysli, že by jste seděli u počítače a obezřetně poslouchali neznatelné šplouchání. V praxi sonar znamená, že musíte na obrazovce sledovat mihotající vlnky pomyslné podmořské hladiny a poté k nim zamířit a v ideálním případě váš cíl potopit, protože na blízkou vzdálenost už nepřátelskou ponorku spatříte vizuálně. Vyhledání cíle samozřejmě netrvá dlouho, háček je v tom, že automaticky neznáte směr jeho pohybu. Není nic nepříjemnějšího než zamířit k cíli a příliš pozdě si uvědomit, že plave přídí k vám a zřejmě už odpaluje torpédo.

Vaše ponorka se otáčí dost líně, byť umí některé psí kusy, jako třeba okamžitě zacouvat. Více než cokoliv jiného tak musíte manévrovat a předvídat směr plavby nepřítele. Poměrně dost to připomíná některé souboje z české vesmírné simulace Final War 2, kde taky hodně záleželo, jakou stranou budete na nepřátelskou loď střílet.

invisiblevision_scr03S výše zmíněnou dávnou invence je smutné, že Kei Mesuda se nepokoušel o nic více. Žádní spolubojovníci, žádné útoky na lodě a vyhýbání se hlubinným minám. Žádný příběh, žádné power-upy. Bossové jsou prý přítomní, nicméně já na ně nenarazil. Od pátého levelu se sice objevují podmořské statické miny, ale to na nějakou větší variabilitu hratelnosti nestačí.

Nenechte se zmást mírně nadšeným tónem. Invisible Vision bezpochyby je velmi jednoduchá hra s životností maximálně půl hodiny. Je ale rozhodně příjemné, že v záplavě generických stříleček, které leckdy vypadají jako projev softwarového klonování, se objeví hra, která je alespoň trochu jiná. A Invisible Vision je dostatečně jiná na to, aby vás dostatečně zaujala v prvních jednoduchých úrovních a poté dostatečně frenetická, aby jste se snažili potopit co nejvíce těch bastardů.
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 253 čtenářů

Témata: Ponorka

Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz