Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Iro - další logické trápení

  12:00aktualizováno  8. srpna 11:17
Ani byste nevěřily, kolik problémů může nadělat pouze několik různou barvou natřených dveří. Jedny zeleném druhé modré, třetí červené a každé se otevírají v jinou chvíli, Dokážete se s tím poprat a dostat až na konec?
60

Iro

Platforma: Freeware
Výrobce: Dave Burford

Stáhnout

Iro Z mnoha názvů freeware projektů takřka na první pohled poznáte, o jaký projekt se vlastně jedná, kam je zasazen a co od něj zhruba očekávat – neboť zpravidla platí že dílko se strohým označením Packán, je ve většině případů pouhou tisícerou předělávkou Starého konceptu, od něhož není dobré čekat nějakou větší dávku invence. Když se pak na scénu připlete hra s krátkým nic neříkajícím názvem Iro, neví spousta z hráčů, co od ní vlastně očekávat. A je to rozhodně škoda, pod tajemnou skořápkou se totiž skrývá vskutku podařené sousto.

Na první pohled ve vás může Iro budit dojem, že se jedná o další tuctovou hru, kde hlavní roli hraje kulička a vaším úkolem je projet danou trať až do úplného konce a to nejlépe bez jediného zaváhání, které automaticky znamená pád dolů. Není tomu tak, což dokazuje již sám hlavní hrdina, jíž sice koule je, však umístěná v pohodlném trojhranu. Iro

S tím se budete muset pohybovat s uvážením a zapojit bude třeba rovněž mozkové buňky, vzhledem k tomu, že se jedná o čistokrevnou logickou hříčku. Její principy jsou pak velice snadné – k dispozici máte hned několik dveří, každé obarvené do zcela odlišné barvy, jíž si budete muset zvlášť všímat. Je to totiž právě ona barva, která rozhoduje o tom, zda jsou dané dveře otevřené a přístupné, nebo jimi naopak nelze prolézt.

Naštěstí však jejich propustnost lze měnit – a to pouze jediným způsobem – změnou barvy celého okolního prostředí. Že to zní obtížně? Nemusíte se vůbec bát, jediné co bude třeba vykonat je najít přebarvovač příslušné barvy, jichž je pochopitelně omezeIro né množství a jdou pouze na předem určených místech. Tím to také ještě stále nekončí, neboť sami pochopitelně nezvládnete jen tak sebráním jedné barevné koule změnit celé prostředí. K tomuto účelu se zpravidla v samém středu celé mapky nachází krystal, přičemž pokud jím projde,e postará se o změnu barvy sám.

Hráči naštěstí mysleli také na úplné začátečníky, pro něž je připraven šikovný tutoriál, jež je základy hry jednoduchým způsobem provede. Poté máte k dispozici rovné čtyři možnosti skrývající sadu levlů, navzájem se odlišujících obtížností. Jestliže si tedy v otevírání dvěří, logickém uvažování a orientaci jak se nejlépe dostat k vysněným krystalům, ještě příliš nevěříte, začněte od toho nejlehčího – postupně se vám celý postup dostane hravě do krve.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz