Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

It Moves je o dětských snech a monstrech pod postelí

  12:26aktualizováno  12:26
Dobrodružství v It Moves se odehrává jen v hlavě a představách malého chlapce, kterého každou noc trápí děsivé noční můry. Nebo tomu je naopak a hrůzy začínají přesahovat do skutečného světa? Víte určitě, že se nic neskrývá pod vaší postelí?
75

It Moves

Platforma: Freeware
Výrobce: SnowOwl

  • pomalu budovaná atmosféra
  • odlišný styl grafiky, než u jiných her na RPG Makeru
  • výprava do světa nočních můr
  • hádanky jsou jednoduché
  • příšera vás nakonec vždycky dostihne

Stáhnout

It Moves | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

It Moves

Snad každý se jednou podíval pod svou vlastní postel, jestli tam náhodou v temnotě nečíhá nějaká zrůda, která by vás během spánku slupla k večeři. It Moves vypráví příběh malého chlapce, který prožívá během každého odpočinku příšerné noční můry, které pomalu ale jistě přesahují ze snů do reality. Ačkoliv je hra postavena na RPG Makeru, je ukázkou toho, jak vytvářet hutnou atmosféru.

It Moves

Možná už si nevzpomenete na noc, kdy jste museli poprvé spát sami. Bez sourozenců, bez rodičů, jen vy a váš vlastní pokoj plný podivných stínů a zvuků. Hlavní hrdina této hry si ten večer pamatuje moc dobře, protože od doby, kdy spí osamoceně, se mu nezdá nic jiného než jedna noční můra za druhou.

It Moves

V jednom snu se nachází uprostřed lesa, ve kterém se nachází chatka, jejíž sklep vede až do středu země plného nechutných monster. Další večer se nachází v tmavém bludišti, kde za každým rohem bloumá děsivá stínová postava. A tak to jde dál a dál. Hra je rozdělena na krátké kapitoly, které reprezentují jednotlivé sny a které se od sebe liší především co do hratelnosti.

It Moves

Zatímco v jeskyni jdete jen kupředu, v labyrintu hledáte podivné postavičky a v továrně mačkáte páčky. It Moves je především dějem tažená hra, ale občas na vás vytáhne nějakou tu hádanku. Předměty nesbíráte a tak jde spíš o puzzle typu vysunutí mostu pomocí správné kombinace tlačítek, nebo útěku pomocí nalezení vzorce chování nepřátel.

It Moves

It Moves rozhodně nezboří meze originality, ale je to velice zajímavá sonda do duše psychicky zničeného hrdiny. Taková prohlídka nočních můr, z nichž některé vám třeba přijdou i povědomé, protože jste si jimi prošli také. Co je na hře potřeba pochválit, je grafické zpracování. Je sice na RPG Makeru a tudíž 2D a ošklivé, ale autoři se na první pohled snažili hru co nejvíce odlišit od ostatních her postavených na této platformě. Titul tak působí jiným dojmem než jiná, zcela generická dobrodružství.

It Moves

Pokud máte zálusk na nějakou hru, která se vás nesnaží děsit jen lacinými triky, ale buduje atmosféru pomalu a psychologicky, může se vám It Moves líbit. Není moc originální, ale osobité kouzlo mu upřít nikdo nemůže.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

82 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz