Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ivory Springs - barevné a zábavné

aktualizováno 
Zkušený zahraniční vývojář nám předkládá jedno ze svých dítek. Na jednu stranu vás možná překvapí celková nedodělanost hry, na to že se jedná o polotovar ale nabízí až překvapivě hodně zábavy.
70

Ivory Springs

Platforma: Freeware
Výrobce: Konjak

  • vynikající grafické zpracování
  • zábavné
  • nedodělané

Stáhnout

Ivory Springs

Ivory SpringsKonjak už podruhé v řadě vychází vstříc freeware herní komunitě a vydává jeden ze svých projektů zcela zdarma. Tentokráte se na nás štěstí usmálo v souvislosti s Ivory Springs, která v sobě schovává nezaměnitelné prvky Konjakovy originality co se tvorby her týče. Většina jeho projektů z poslední doby spadala do kategorie shareware, právě proto jsme z Ivory Springs toliko nadšení.

Návrat k vydávání her zdarma Konjaka nepostihl v žádném případě proto, že by se mu nedařilo nebo by jeho hry nebyly dostatečně kvalitní. Ivory Springs takto dopadla především proto, že se jedná o projekt staršího data, na který se postupem času zapomnělo a Konjak ho už nemá v plánu dodělávat. Logicky tedy ten již dokončený kousek místo, aby ho vymazal, vypustil do světa, aby alespoň půl hodinu rozséval radost mezi milovníky arkád. Ivory SpringsPrávě do arkádového žánru totiž projekt spadá a to opět s nezaměnitelnou kvalitní grafikou vytvořenou za perfektní znalosti pixelartu. Konjak se v žádném případě nebojí barev a tak jsou jeho hry rozmanité, místy možná až křiklavé – zato ale snadno zapamatovatelné a dá se říct pro něj charakteristické, což je v dnešním návalu téměř identických her velké plus.

Konjak má ale také jisté charakteristické rysy co se hratelnosti týče. Jeho hry jsou většinou velmi rychlé, což u Ivory Springs až tak neplatí. Přísun nepřátel je daleko menší než například v jeho nejznámější z her – Noitu Love 2. I přes to je ale napočítán tak, abyste se v žádném případě nenudili. Tomu dopomáhá i rozsáhlá Ivory Springsarmáda nepřátel verbovaná z různých druhů jednotek. Ty jsou mimochodem tvořeny zpravidla z fantaskních a zcela smyšlených monster, u nichž ani není poznat, zda pochází ze zvířete či člověka. Jako příklad je možné uvést nenápadnou černou placku, která se rychle pohybuje po zemi. Zajímavý je i jeden z bossů, který má tvar ostrého hrotu, podobného tomu, který má žralok. A s tím pravidelně vyplouvá nad zem a pod zem, projíždí zemí sem a tam a budí hrůzu. Poradit si s ním budete muset trochu jinak než s klasickými jednotkami, o to je boj s bossem zajímavější.

Celkově se Ivory Springs rozhodně povedl, přesto ale Konjakovi není možné udělit příliš velkou známku. Jeho hra bohužel není moc dlouhá a místy se v ní objevují chyby (nepřátelé pochodující vzduchem). Přesto je ji ale možné na krátké odreagování a vyzkoušení možné doporučit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz