Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jammer-D - zachraňte si zahrádku

  12:00aktualizováno  8. prosince 6:40
Ve hrách, které jste mohli nalézt na těchto stránkách, jste se už vžili do spousty různých profesí, některé byly méně či více atraktivní, ale v roli pečlivého ochránce zahrádky, neustále napadané želvami, vosami a hady jste určitě ještě nevystupovali. Nyní tedy k tomu máte velkou příležitost, nenechejte si ji proto ujít, zahrádka už čeká na svého zahradníka, postarejte se o ni.

Jammer-D

Platforma: Freeware
Výrobce: Dariusz Dawidowski 

Stáhnout

Jammer DTato kreslená 3D hra vzhledem k tomu, že musíte soustavně pobíjet různé živočichy, kteří cílevědomě útočí na jediný zahradnický výplod vaší práce - malou kytku, by se dala z těchto důvodů zařadit mezi akční hry. Ocitnete se na zahrádce a hlavním úkolem bude neustále ničit všechny žrouty, kterým osamocená květinka zřejmě velice chutná a svojí vůní je přitahuje jako magnet železo. Pokud se chcete dostat do dalších levelů, nezbude vám nic jiného, než tyto dotěry neustále likvidovat a přitom ještě stačit zalévat zmíněnou kytičku, aby pořád rostla do výšky. Jen pokud řádně vyroste do určité velikosti se otevře další level pro postup. Není to však tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Do cesty se připlétají želvy, občas i hadi a co je ze všeho nejhorší, z malého domečku naproti za plotem se rojí divoké vosy, které projevují velikou snahu oblažit vás svým žihadlem, v případě úspěšného píchnutí tak ztrácíte jeden z pěti životů, které jste na začátku obdrželi. Samozřejmě, že pokud narazíte do želvy nebo hada, ztrácíte život také, ale těmto posledně dvěma jmenovaným tvorům se stačí jenom šikovně vyhýbat, sami totiž nikdy nezaútočí, na rozdíl již od výše zmíněných divokých vos. Vlevo nahoře na obrazovce se ukazuje současný počet životů, vedle vpravo pak získané body za zlikvidované drzouny, body však se připisují i za přechod do následujícího levelu. 

Jammer DV každém rohu zahrádky jsou přihrádky, v kterých se nalézá určitý druh podivné zbraně, snad pumpičky s nějakým prostředkem proti hmyzu, každá z nich však platí pouze na určitého živočicha, takže musíte použít vždy tu správnou. Vlevo vzadu je pumpička, platící na hady, ta vpravo vzadu se používá ve spojením s patřičným výskokem na dotěrné vosy. Vpravo vpředu je uložena zbraň na hubení želviček a vlevo vpředu se nachází konvice. Pokud se tedy zbavíte všech obtěžujících a máte chvíli oddech, seberte ji, doběhněte si do kádinky pro vodu a kytku zalijte, uvidíte, jak jí to prospěje. V žádném případě si nenechejte kytičku touto havětí docela sežrat, nevyplácí se to.

Důležité je, že vždy musíte použitou zbraň nejdříve vrátit zpět na stejné místo, kde jste ji vzali a teprve potom můžete utíkat pro jinou do další police, totéž samozřejmě platí i pro konvičku. Nutné je především prioritně likvidovat vosy a to ihned, jak se objeví, znovu zdůrazňuji, že jsou velmi nebezpečné, vše ostatní chvíli počká. Jammer DPo stránce grafické není hra příliš vydařená, lze ji spíše hodnotit, jako podprůměrnou. Ihned po stáhnutí hry před jejím prvním spuštěním si můžete nastavit rozlišení, změnit si ovládání a nastavit hudbu i zvukové efekty. Hudba mne také obzvláště nenadchla, zvukové efekty jsou už na tom mnohem lépe. Sebrání zbraně i zánik žrouta je provázeno přijatelným zvukem, jeho likvidace i obrazovým efektem. 

Zajímavé ale je, že si hru můžete nastavit i pro ovládání joystickem, což u her tohoto typu není obvyklé. Jakmile hru ukončíte tím, že přijdete o všechny životy, můžete si množství získaných bodů vepsat pod svým jménem do přehledu nejvyššího dosaženého skóre, ovšem jenom v tom případě, jestli jste nahráli více než 100 bodů, to je totiž nejnižší předem zapsaný výsledek do tabulky již od autorů hry. Celkově hodnotím tuto hru jako slabší průměrnou, ale jistě se u ní dobře pobavíte.

 

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz