Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jenny LeClue je atmosférická detektivní hra pro chytré hlavy

  20:00aktualizováno  20:00
Vyšetřování zločinu v podání amátérské detektivní nadšenkyně Jenny LeClue v této stejnojmenné hře je atmosférické a nechává prostor i pro nenáročné hráče, kteří jistě vezmou za vděk vyváženou obtížnost hádanek.
75

Jenny LeClue

Platforma: Freeware
Výrobce: Mografi

  • pěkná atmosféra
  • kreslená grafika
  • nenáročné puzzly
  • v současné verzi jen omezená herní doba
  • i přes nevelkou obtížnost se můžete zaseknout (většinou kvůli nepozornosti)

Stáhnout

Jenny LeClue | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Jenny LeClue

Tajemné panství plné temných zákoutí je zároveň dějištěm jednoho nevyřešeného zločinu. A na takovém místě nemůže chybět soukromé očko, reportérka a odvážná dobrodružka v jedné osobě – Jenny LeClue. Vyšetřování vedené pod rouškou noční bouře navozuje v kreslené grafice pěknou atmosféru a poměrně jednoduché hádanky zase dovolují užít si vyšetřování i jinak svátečním hráčům.

Jenny LeClue

Mladá nadšenkyně detektivních příběhů Jenny má velice nenechavé myšlenky. Jakmile ji něco napadne, neusne, dokud nezjistit, jak to ve skutečnosti je. Taková vlastnost je pro detektiva chvályhodná, ale Jenny je jen mladá a téměř bezbranná dívka, které může přílišná zvědavost přinést spíše problémy.

Ale co naplat, nenechá si svůj plán vymluvit a vydává se do sídla potenciálního vraha bez jakýchkoliv záložních plánů, vybavená jen svou logikou a tichým pohybem.  

Jenny LeClue

Jenny LeClue

Jenny LeClue  je v současné verzi jen demo. Budoucnost hry, finančně podpořená pomocí komunity Kickstarteru, je taková, že dalšího dobrodružství nenechavé vyšetřovatelky se dočkáme nejspíš už jako plné komerční hry. Autoři nám servírují toto poměrně dlouhé demo k tomu, abychom nasáli atmosféru a načrtli si, jak bude vypadat hratelnost.  

Jenny LeClue

Dá se říct, že Jenny LeClue je jedna z takzvaných casual her, tedy nenáročných titulů, které nekladou na hráče nijak vysoké nároky. Jde vlastně o dvourozměrnou adventuru, kde prim, zcela logicky, hrají investigativní prvky. Vaším úkolem je v panství nasbírat co možná největší počet důkazů, což se děje skrz puzzly.

Jenny LeClue

Obecně se dá říct, že pokud jste alespoň trochu pozorní a snažíte se, aby vám nic neuniklo, pak pro vás zdejší hádanky nebudou problém.

Jenny LeClue

Ukázkou je třeba ta, ve které musíte pomocí čtení několika článků přijít na správnou kombinaci knih v knihovně, po jejichž aktivování se vám otevře tajná místnost. Pro hráče, kterým nevoní pomalé prohledávání, tato hra určena opravdu není, ale tak je to s většinou adventur. Horší je fakt, že se na konci nedočkáme ničeho, co by děj jakkoliv dovysvětlilo.

Zde si můžete stáhnout hru i pro další platformy Linux a Mac OS.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1 čtenářů

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz