Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

JetWave X – usedněte do vznášedla

  12:00aktualizováno  29. srpna 2:12
Ačkoliv by k tomu mohl titulek svádět, JetWave X není žádným simulátorem, nýbrž nefalšovanou logickou hrou, které na poutavosti navíc přidává fakt, že pochází z českých luhů a hájů.
50

JetWave X

Platforma: Freeware
Výrobce: Reload Games

Stáhnout

JetWave XTým Reload Games myslím netřeba nikomu, kdo se na české freeware scéně alespoň trochu orientuje, představovat. Za sebou mají kupříkladu vcelku zdařilé a dobře hratelné Smash the Granny či logickou hru, s níž se vrhli také do minulého ročníku Becherovka Game – Magicross. Jak se zdá, logický žánr se tomuto amatérskému týmu zalíbil, čemuž nasvědčuje také nejnovější počin nazvaný JetWave X. Bude dosahovat kvalit předešlých her tohoto týmu či nikoliv … ?

Poněkud netypicky pro logický žánr se hned zpočátku ujmete ovládání drobného vznášedla. To se bude po celou hrací dobu pohybovat nad průzračnou hladinou nevelkého rybníka, na němž jsou do různých míst rozmístěny bójky a také branka s nápisem Finish, jíž projedete na úplný závěr.

JetWave XSamotný princip celé hry je velice prostý – na začátku každého z desítky levelů vám bude prostřednictvím jednoduchých čar ukázán způsob a především pořadí, kterým máte jednotlivými bójky projíždět. Tato nápověda se však zjeví pouze na skutečně krátkou dobu, po níž se začne neúprosně odpočítávat čas dvou minut, během něhož musíte daný úkol splnit a projet cílovou rovinkou. Za každou úspěšně projetou bójku budete odměněni cennými 500 bodíky na vaše konto, jež bude na samotném konci sečteno a zapsáno do high score, bude-li pochopitelně dostatečně vysoké. Nebudete-li si správnou kombinací a pořadím stoprocentně jisti můžete využít tlačítko „TIP“, které se nachází na spodním panelu. To vám ještě jednou zobrazí pomocné čáry, tedy správné řešení, ovšem rovněž vás připraví o jeden z pěti cenných životů, jimiž jste do začátku vybaveni. Přijít o ně můžete také v případě, že vjedete v nesprávný čas mezi nesprávné bójky. Nemusíte se však bát, že ve chvíli, kdy přijdete o všechny životy v třetím levelu budete nuceni hrát celou hru od úplného začátku. Aby k tomu nedocházelo je každé z kol pojmenováno jednoduchým heslem, které můžete zapsat do jednoduché kolonky skrývající se pod položkou menu „Password“. Hra vás následně přenese do vámi zvoleného kola.

JetWave XTechnické zpracování je na freeware poměry vcelku zdařilé, nicméně se rozhodně neřadí mezi špičku amatérské tvorby – voda nepůsobí přespříliš uměle a také vaše vznášedlo je vcelku zdařile nakresleno. Mohlo to vše být sice ještě o poznání lepší, nicméně grafika ani v nejmenším neurazí a na pohled působí velice příjemně. Daleko hůře je na tom však hratelnost, která se s přibývajícími koly čím dál více přibližuje bodu mrazu. Ze začátku hra sice působí velice nápaditě a svěže, ovšem již takový čtvrtý level dá průměrnému hráči neholdujícímu logickému žánru pořádně zabrat. Nedáte-li však na dobré logické hry dopustit mohu JetWave X jedině doporučit, v opačném případě od hry nečekejte, že vám vydrží přehnaně dlouho.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz