Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jetz Fusion – vzdušné GTA

  12:00aktualizováno  11. prosince 10:15
Ve stylu klasiky GTA se nese jedna z nejoriginálnějších a nejlepších akčních freewarovek poslední doby. S jetpackem na zádech bude hlavní hrdina bojovat s gangy, řezat lidi motorovkou na čas, či třeba závodit na motorce…

Jetz Fusion

Platforma: Freeware
Výrobce: Shawn 64

Stáhnout

Jetz FusionJetz Fusion jsou jedním z nejpříjemnějších překvapení konce kalendářního roku 2003. Jedná se o vynikající a prakticky bezchybnou 2D akci, která sice nemá celistvý příběh, zato nabízí hratelnost ne nepodobnou GTA, variabilní úkoly a spoustu adrenalinu. Odehrává se celkem ve třech prostředích, ze začátku je ale přístupné jediné a další si hráč musí odemknout. Jak na to? Je třeba vždy v aktuálním městě splnit všechny mise a vybojovat drsnou bitvu s hlavním bossem úrovně. K tomu všemu je nutné myslet na peníze, za něž se nakupují granáty u příslušných dealerů, a na policejní přítomnost, neboť novodobí esenbáci dokáží hráči se svými lasery, kanóny a poletujícími vojáky s motorovkami v rukou pořádně zatopit.

Jetz FusionVše se odehrává na ploše zhruba tří až čtyř obrazovek, viděných z boku. Hráč může volně prolétávat městem, zabíjet lidi různými zbraněmi od pistolky, přes granáty, bumerang, elektrický smažič až po motorovku, hrát si s policisty, ale k ničemu to nevede, pokud nenavštíví speciální šipkou označené človíčky, kteří pro něj mají nějakou tu prácičku. Zadání úkolů jsou různorodá a velice zábavná. Někdy je nutné v určitém časovém limitu pomocí motorovky povraždit co nejvíce lidí, jindy hráč musí vysbírat všechny mince (problémem je jen nelidské zrychlení vlastních pohybů), pak ho závislák na cracku donutí vyzískat mu od dealerů další dávku, později přijdou hledací úkoly (kam se schoval bumerang?), jízda na motorce a skákání pro pneumatiky skrývající se na těch nejnemožnějších místech – a samozřejmě též úkoly bojové, zabití vybraných lidí, zničení nepřátelského gangu, potyčka s televizními moderátory… zkrátka a dobře, různorodost úkolů je na freewarovku skutečně obdivuhodná.

Jetz FusionZa každý úkol je hráč odměněn určitou peněžní částkou, pokud pak splní všechny úkoly od daného člověka, získá nejen peníze, ale i lékárničku. O zdraví se tedy většinou starat nemusí. Horší už je to s policejním poplachem. Ten se stupňuje podle toho, kolik budov hráč zdemoluje a kolik dalších trestných činů před očima strážců zákona provede. Začíná na jednom policistovi s pistolkou, později mu přijde na pomoc druhý, pak si pozvou raketometčíky. Když ani tohle nestačí (a většinou tomu tak skutečně je, pokud hráč není opravdu nemehlo), přichází na řadu jednotky s jetpackem a nepříjemně účinnými motorovými pilami v rukou, pak dojde na laserové odstřelovače – a ani to ještě není to pravé peklo, které přijde spolu s leteckými střeleckými jednotkami.

Jetz FusionJetz Fusion disponují výtečným grafickým zpracováním, které není trojrozměrné, ale zato je detailní a má specifický styl. Ke všemu hraje rocková hudba, jež dokáže správně nabudit i největší flegmatiky, ke zvukovým efektům nelze mít taktéž pražádné výhrady. Ocenění si pak zaslouží skvěle zvládnutý model poškození. Je jasné, že jsou všechny lokace zřejmě rozděleny jen na určité objekty, které mají dvě fáze – v pořádku a zničený. Nicméně funguje to výtečně – několik střel do lampy a ona spadne, ohne se a začne z ní stoupat kouř. Bomba do okna paneláku – okno se rozbije a okolní zeď se ožehne černými sazemi. Několik střel do hydrantu, cedule, lavičky či lucerny – spadnou, roztrhají se na kousky, rozbijí se – zkrátka nádhera.

Vysokou a dlouhotrvající hratelnost Jetz Fusion nemůže zkalit ani jediný minoritní zápor – vysoká hardwarová náročnost. I přes tuto drobnou vadu zůstává hra jasným tipem ke stažení.


Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz