Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

JezzCubed - když se potkají legendy

  8:06aktualizováno  8:06
Spojení dvou stařičkých arkád se dokázalo přetavit ve svěží originální novinku.
80

JezzCubed

Platforma: Freeware
Výrobce: Silverware Games

  • jednoduchá grafika
  • ovládání
  • originalita

Stáhnout
Jezzcubed

Jezzcubed

Již tři křížky na zádech má arkáda Qix, kterou se téměř jistě inspirovaly i závody světelných motocyklů Tron. Obě legendy jsou založeny na postupném okrajování hrací plochy. S tím, jak se postupně zmenšuje operační prostor, roste samozřejmě i adrenalin. Jezz Cubed jde ve šlépějích obou titulů, grafika je vystavěna na jednoduchých lineárních čarách a hromadě kuliček. Pokud by vznikla v době arkádových automatů, dost možná by se sama stala legendou. Chytlavý herní princip totiž převádí do trojrozměrného prostoru a přidává kuličky - další osvědčený arkádový prvek.

Jezzcubed

Jezzcubed

Podobně jako v Qixu čeká na hráče na první pohled jednoduchý úkol, osekat danou plochu na tři čtvrtiny původní velikosti. Jak již bylo naznačeno, není plocha dvourozměrná, ale vždy na počátku ji tvoří uniformní kostka. S každým kolem pouze roste počet kuliček, jež volně uvnitř kostky kmitají. Osekávání plochy provádíte za pomoci příček. Ty se od místa vzniku rozrostou oběma vodorovnými směry a během toho se nesmí srazit s žádnou z kuliček, jinak se zničí. S každým dalším kolem a kuličkami také dostanete jednu pokus na postavení. Ve vyšších levelech je běžné že se nepodaří dosáhnout ideálního stavu, kdy je kostka rozdělena kompletně napříč a kuličky poté postupně oddělovány. Přibývá nedokončených příček, roste vnitřní struktura a počet míst, od nichž se mohou kuličky odrážet. Vyšší entropie pochopitelně na klidu nepřidá a hráč musí při stavbě více riskovat.

Jezzcubed

Jezzcubed

Jezz Cubed má promyšlené ovládání, kdy lze kostkou rotovat v prostoru, přesto občas dojde k situaci (a je to určitě i záměrem), kdy ani jeden z úhlů vám neposkytne dokonalý přehled. A protože kostku tvoří pouze lineární čáry, dochází k jejich překrývání. Horší však je, že ani v této situaci si nebudete jisti, jak dlouhá stěna se bude v tomto okamžiku stavět, protože se zobrazuje pouze projekce výchozího bodu. I tak je ale zvolený jednoduchý přistup ke grafice dobrou volbou a je s podivem, že se v moři času podobných her neobjevilo více. Přitom tyto herní koncepty vedle sebe jdou bok po boku od pradávna.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz