Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jimmy's Lost His Marbles - prázdná hlava

  12:00aktualizováno  13. ledna 11:46
Pomožte nebohému kloučkovi správně seřadit všechny kuličky. On sám nemá dostatek inteligence, aby to dokázal, takže veškerá zodpovědnost leží na vás.
60

Jimmy's Lost His Marbles

Platforma: Freeware
Výrobce: Kloonigames

Stáhnout

jimmyslosthismarbles1

Jimmy toho v životě opravdu mnoho nevymyslí. Místo mozku má totiž jednu velkou prázdnotu. Navíc se v této prázdnotě shromažďuje velké množství kuliček, které ho tíží. Sám si s nimi však nedovede poradit, takže mu musíte pomoct.

V každém ze sedmi levelů máte za úkol vyčistit Jimmyho hlavu od všech kuliček. Kuličky jsou různobarevné a zmizí v tu chvíli, kdy jsou tři kuličky stejné barvy u sebe a vy na ně postupně poklepáte myší. Úvodní levely jsou snazšího kalibru, abyste pochopili princip hry, ale postupem času začne přituhovat. Jelikož kuličky se v Jimmyho hlavě různě povalují a poskakují, budete muset předvídat, co která kulička udělá, pokud některé jiné odstraníte. Chce to tedy velmi taktizovat, aby se vám potřebné kuličky od sebe nerozkutálely. V pozdějších jimmyslosthismarbles2fázích platí pravidlo, že ne vždy ta nejsnazší a nejzřetelnější cesta vede k úspěchu. Pokud se dostanete do neřešitelné situace, za chvíli se vám na obrazovce objeví, že jste prohráli a budete muset level opakovat. Naštěstí vás neomezuje žádný počet životů, takže můžete jeden level zkoušet klidně do nekonečna. Nikde se vám ani nenapočítává skóre, jde pouze o to, dojít až do posledního levelu a dokončit jej.

Vizuální stránka je jako u většiny her z vývojářského studia Experimental Gameplay velmi osobitá. Konkrétně na vás kouká Jimmy a z jeho výrazu je jasně znát, že příliš inteligence nepobral a vypadá tak velmi komicky. Samotná hrací plocha v jeho hlavě není nikterak veliká, ale hraní plně dostačuje. Kuličky jsou různých barev, které se od sebe na první pohled odlišují, takže s přehledností nebudete mít problém. Hratelnost je velmi pěkná. Alespoň zpočátku. Koncept hry je vcelku originální, což není v dnešním závalu 2D skákaček určitě od věci. Ovládání je jjimmyslosthismarbles3ednoduché, jenom jsem měl místy problémy se správným klikáním na kuličky, které se mi ne vždycky správně označily. Velmi dobře je zpracovaná fyzika kuliček, které různě poskakují a hýbou se ze strany na stranu. Největším záporem Jimmyâs Lost His Marbles je jeho krátkost. Celou hru jsem dokončil za zhruba 6 minut, a to je opravdu žalostně málo. Absence hudby a zvuků příliš nevadí, stačí, když si nějakou vlastní muziku pustíte ve svém přehrávači.

Jimmyâs Lost His Marbles je jistě zajímavým počinem. Přináší pěkný koncept s jednoduchým ovládáním a osobitou grafikou. Bohužel dokáže zabavit na pouhých několik minutek, což však na příjemné chvilkové rozptýlení bude stačit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

4 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz