Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jimmy The Troublemaker - jak dělal Jimmy problémy hráčům

aktualizováno 
Barevný a pohádkový svět Jimmy prozkoumává tak detailně, až se nám hráčům orosí čelo a ztratíme nervy.
60

Jimmy The Troublemaker

Platforma: Freeware
Výrobce: Victory Creek productions

  • grafika
  • občas humorné
  • zákys čeká všude
  • deprimující hratelnost

Stáhnout

Jimmy_02Jak poměrně originálně a vtipně hlavní hrdina Jimmy na začátku hry bez jakéhokoliv úvodu či intra poznamená, autor tohoto projektu je špatný programátor, neschopný grafik a vůbec amatérský vývojář a tak veškeré kritiky k jeho osobě či výtvoru jsou naprosto zbytečné. Někde kolem tohoto článku se bude válet obrázek s tabulkou, která se mi objevila během hraní a kde autor sám poznamenává, že grafické zpracování "Jimmyho" je odporné. Ačkoliv mám ke hře jisté výtky, ke grafice se nevztahují, neboť poměrně pěkně kreslené pohádkové lokace (dokonce ve vyšším rozlišení, než je obvykle v AGS enginu zvykem) jsou oku lahodící. Takže autor není zase tak špatný grafik jak o sobě žertem tvrdí.


Jimmy_03Negativa hry se vyskytují jinde. Ačkoliv je Jimmy The Troublemaker klasickou kreslenou hrou s nutností přepínat příkazy tlačítka myši, vyskytuje se zde několik drobností, které jsem v pravdě nikde jinde asi neviděl. Bohužel se zároveň jedná o negativa. Autoři adventur se často rozhodují nad tím, zda-li popředí jednotlivých obrazovek budou provedena v barvě, či jednoduše v černé barvě, aby nerušila hráče. Víte o čem mluvím? Pokud ne, podívejte se opět na okolní obrázky. V JTT jsou udělána v černé, což je asi nejpatrnější na začátku hry (na půdě). Bývalo dobrým zvykem nevkládat do těchto atmosféru prostředí umocňujících vrstev aktivní předměty a ponechat je jen jako dekoraci. JTT tuto tradici porušuje a tak jsem přímo v první obrazovce marně asi 20 minut hledal, co mám dělat, až jsem kurzorem narazil na "zcela-neaktivně-vypadající-dokonale-neviditelnou-skoro-skříň". Ano, zákys! A pak další, další a další. Přiznám se bez mučení – hru jsem nedohrál. Vyřízněte mi třeba jazyk a vypíchněte oči, ale JTT mi připadal spíše než jako adventura jako simulátor beznaděje. Pokud máte rádi seriál "Ztraceni" a chcete si připadat dostatečně "Lost", pak si tuto hru rozhodně zahrajte.


Jimmy_04Je hned několik důvodů, proč se tato hra jeví jako naprosto "zákysová". První jsem již vyslovil: Aktivní předměty tam, kde být ani nemají, nebo by je nikdo nečekal. Druhý důvod souvisí částečně s tím prvním: Jednotlivé obrazovky disponují dle mého názoru ENORMNÍM množstvím aktivních předmětů nad kterým se pozastaví jak kurzor myši, tak i vaše trpělivost. Téměř na každou druhou věc můžete kliknout, ale asi jen 1 ze 100 můžete sebrat či skutečně použít. Koukal jsem jak puk, když mi hlavní hrdina při asi desátém stromě na který jsem kliknul řekl něco jako: "Strom. Ani nevím, proč se nad tím pozastavuješ." Posledním důvodem který mě napadá je velmi Neoblíbený "pixelhunting". Hra jej nejenže obsahuje, ale zcela jasně jej po vás i vyžaduje. Když jsem sebral lopatu, hra mi sporadicky oznámila, že když kdykoliv najedu myší na zem a zrovna ten kousíček travnatého místa kam jsem najel bude aktivní, můžu pomocí lopaty něco vykopat. Samozřejmě není nijak naznačeno, která místa vykopat jdou a jsou aktivní.


Jimmy_05Stěžuji si. Ano, stěžuji si na autora, který sám prohlásil, že stojí za starou bačkoru. Technicky je hra vlastně dobře zvládnutá - v případě, že si uvědomíte, že hrajete simulaci trýznění i hratelná. Já však mám nervy z toho, že nemůžu v reálném světě najít svou peněženku. Pokud netušíte, že Jimmy je "Troublemaker" proto, že bude dělat problémy vám, pak se tady asi nechytnete.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz