Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jingle Balls - koulujete se rádi?

  12:00aktualizováno  31. prosince 2002 2:32
Zimní období přináší mnoho skvělých radovánek, na které jste se už od podzimu velice těšili. Pokud mezi vaši zábavu patří i sněhové koulování, potom ani chviličku nezaváhejte a stáhněte si tuto hezkou hru od německých autorů a buďte si předem jisti, že se u ní nádherně pobavíte.

Jingle Balls

Platforma: Freeware
Výrobce: Wok 2

Stáhnout

Jingle BallsJakmile se objeví na obrazovce spouštěcí menu, vlevo nahoře máte možnost zaslat URL hry svým kamarádům, vlevo dole hru můžete spustit, uprostřed si prohlédnout nejlepší dosažené výsledky a na konci vpravo si spustit ovládací nápovědu. Mimochodem, hra má velice jednoduché ovládání, s kterým rozhodně nebudete mít žádné potíže. Stanete se na hodnou chvíli malým, hodně rozdováděným chlapcem a jste tak náramně překvapeni čerstvě napadaným sněhem, že nyní nevíte, co roupy dělat a proto jste si usmysleli, že na náměstí malého městečka obšťastníte sněhovými koulemi všechny místní spoluobčany, dokonce i několik “Santů”, roznášejících do okolních domů dárečky.

Je zřejmé, že se to váženým občanům městečka vůbec nelíbí, ale co naplat, za každou přesnou trefu získáváte určitý počet bodů, což je ovšem velkou inspirací k tomu, abyste v této klukovské zábavě pokračovali dále. Abyste se s jistotou trefili, je nutné se natočit do směru k postavě, kterou chcete zasáhnout, neboť koule poletí tím směrem, kam se právě díváte. Hned na začátku jste obdrželi 15 sněhových koulí, s tím byste samozřejmě dlouho nevydrželi. Pokud už nemáte ani jednu, doběhněte si k sněhulákovi uprostřed náměstí, jakmile se k němu přiblížíte, automaticky si znovu doplníte počet sněhových koulí na 15. Doplňovat koule si můžete i tehdy, pokud ještě i nějaké máte. Ukazatel počtu koulí při sobě máte dole vlevo na obrazovce.

Jingle BallsMusíte si ale dávat pozor na několik mužů v černých oblecích, pokud se jim totiž připletete pod nohy, dostanete nejen pořádně naplácáno, ale přijdete i o všechny sněhové koule, které máte momentálně při sobě, takže honem utíkejte k sněhulákovi doplnit si zásobu. Uprostřed obrazovky dole, vedle ukazatele počtu právě držených koulí, se ukazuje současný celkový počet bodů, které jste dosáhli mistrovskými zásahy spoluobčanů. Občas se ozve zvukový signál a na obrazovce spatříte upozornění, že někde se nachází občan, za jehož zasáhnutí obdržíte navíc mimořádnou bodovací prémii. Tento občan je označen barevným kruhem kolem sebe, lehce ho tedy najdete.

Všímejte si dobře těchto upozornění na obrazovce, při hraní budete totiž přecházet z jedné hrací plochy do druhé a naopak, kde se právě děje něco aktuálního, na to opět budete upozorněni šipkou, tak si tam vždy rychle přeběhněte. K informaci máte ještě jeden ukazatel a to vpravo od dvou již výše zmíněných. Je to časomíra, neboť zasahovat vážené spoluobčany můžete pouhých 180 sekund, po uběhnutí tato stanoveného limitu hra končí. Jingle BallsMimo již zmíněné bodové prémie se občas objeví i malé balíčky, pokud je včas seberete ze země, obdržíte nějaké ty sekundy navíc k ubíhajícímu časovému limitu, čímž si hrací dobu podstatně prodloužíte. I na výskyt těchto balíčků jste akusticky a šipkou upozorňováni.

Po skončení hry se nabídne možnost si odeslat dosažený výsledek vaším “mailem” do tabulky nejvyššího skoré, ale tam už jsou zapsány tak vysoké dosažené hodnoty, že budete mít co dělat, abyste se tam dostali. Pak si můžete znovu spustit hru, nebo ji opustit. Pokud se týká grafického zpracování této 2D “freeware”, je opravdu velkolepé a není mu zcela určitě co vytknout. Rovněž zvukové efekty jsou na vysoké úrovni, dodávají hře reálné prostředí a vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru. Připočteme-li k nesporným kladům této hry i to, že po celou dobu hraní je slyšet i u nás dobře známá píseň “Rolničky, rolničky, zvoňte, zvoňte jen…”, pak nelze učinit nic jiného, než hru vám vřele doporučit.

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz