Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jirosum - počítáme do deseti

aktualizováno 
Umíte počítat do deseti? Pak máte všechny předpoklady pro to zvládnout matematickou část originální akce Jirosum, která přichází s velmi zajímavým způsobem likvidace nepřátel.
76

Jirosum

Platforma: Freeware
Výrobce: Fifth

  • příjemné spojení matiky a akce
  • originální a zábavný způsob likvidace nepřátel

Stáhnout
JirosumJirosum je hra, která vznikla jako příspěvek do soutěže, jejíž tématikou byly výukové hry. Nemusíte se ale rozhodně bát, že bychom vás tady nudili otázkami ze zeměpisu nebo historie. Jirosum si právě propůjčuje několik zajímavých rysů z jinak oblíbených her a lehký naučný prvek tam zakomponuje zcela lehce, že to snad nikomu ani nepřijde – a to je jedině dobře. Přeci jen se naši čtenáři chtějí na Plných Hrách primárně bavit a ne se vzdělávat.

Jak je vidět z obrázků, projekt je velmi podobný akčním scrollovacím hrám, kde jde malá loď zleva, nepřátelé zprava a okolí pod nimi se neustále pohybuje. A tak nějak to tady vlastně i vypadá jen s tím rozdílem, že vy v ruce nemáte žáJirosumdnou střelnou zbraň. Jak se tedy před nepřátelskou přesilou bránit? Matematikou!

Pokud nebyla matematika váš oblíbený předmět, nemusíte ještě stále toto okno, vzhledem k tomu že tato látka nepokrývá snad ani učivo prvního ročníku základní školy. Sčítat a odečítat totiž budete maximálně do desítky a pomocí toho likvidovat nepřátelské jednotky. Nastala tedy ta správná chvíle něco si povědět o vaší silně specifické zbrani. Ta sice vystřeluje něco jako projektily, ale nejprve ji musíte správně nabít. Ukážeme si to na některé ze situací ze začátku hry. To se proti vám vrhají protivníci, kteří na sobě mají čísla jedna či dva, což je vlastně jejich Jirosumobranná, stejně jako útočná síla. Pokud se k nim přiblížíte a jakoby je seberete, přidáte si toto číslo ke své aktuální útočné síle, která může být maximálně deset. Takto tedy seberete například tři protivníky s jedničkou a máte nabito na trojku. Vyhlédnete si dva za sebou plující nepřátele s dvojkou a vyšlete projektil. Ten první dvojku zabije, druhou jenom oslabí. Problém je pokud byste měli nabito na šestku a střelili jen do dvou dvojic s dvojkou. Přebytečná síla se totiž od pravé strany obrazovky odrazí a bude vás jako nepřátel pronásledovat. Zbavit se ho můžete, pokud ho navedete do jiných ryb, které ho oslabí.

Jirosum z textového popisu nemusí vypadat kdovíjak vábně, ve skutečnosti jde o projekt s až nečekaně dobrou hratelností a navíc je to něco úplně jiného. Pravda, za nějakou dobu se okouká, svůj účel ale splní.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

76 %

Hodnocení čtenářů

22 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz