Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jump and Run - obtížné 3D poskakování

  12:00aktualizováno  3:22
Některé 2D skákací arkády jsou složité. Mohl bych k nim směle přiřadit i Jump and Run, ale dnešní hra má ten rozdíl, že je kompletně v 3D. Jestliže si myslíte, že jste dobří hráči, čeká na vás slušná výzva.
70

Jump and Run

Platforma: Freeware
Výrobce: Martin05555

Stáhnout

jumpandrun1

S obtížností některých her je to těžké. Všechny levely projdete velmi snadno a větší potíže vám bude dělat tak maximálně závěrečný boss. Do této kategorie Jump and Run rozhodně nespadá. Spíš bych tuto hru směle přiřadil do kategorie k Jumper: Redux a podobným "chuťovkám".

Za úkol máte přeskákat přes všechny překážky a dostat se až k zajímavě vypadajícímu panďulákovi nad vámi. A že se nebude jednat o snadnou cestu, pochopíte hned po několika prvních skocích. Celé dění vidíte z pohledu první osoby, ale pohled si můžete přepnout, a pak se budete na hrací plochu dívat shora. Oba dva pohledy mají něco do sebe a záleží jenom na vás, jaký zvolíte. Při cestě ke svému cíli se setkáte s různými objekty. Nejčastěji se bude jednat o kvádry různých rozměrů, dřevěné tyče, modré výtahy, ale narazíte například i na otáčející se tyč. Také narazíte na krychli, kterou budete muset po sebrání donést zpět na start, abyste mohli postupovat zpět. Na jumpandrun2výběr máte ze tří obtížností, které se liší pouze tím, kolik dostanete životů. A i když se někomu může zdát 50 životů na střední obtížnost hodně, po pár minutách zjistíte, že tomu tak rozhodně není. Jakmile spadnete z nějakého objektu do vody pod vámi, ubere se vám život a začínáte znovu. Pokud jste však došli do některého z checkpointů, pokračujete naštěstí z něj a ne ze samotného startu.

3D grafika je velmi povedená. Voda, která se rozprostírá všude okolo vás a tvoří jakési pozadí, by mohla být zpracována o něco lépe, ale to je tak jediná výtka. Veškeré objekty, po kterých budete absolvovat svou cestu, jsou velmi dobře vymodelovány a kapitolou sama pro sebe je velmi legračně vypadající cílový panďulák. Obtížnost je hodně solidním oříškem. Jestliže patříte mezi slabší povahy, radši si Jump and Run nestahujte, neboť se jedná o velmi obtížnou hru a dokázala by vám jistě zabrnkat na nervy. Pokud ale máte rádi výzvy, je Jump and Run hrou jako stvořenou pro vás. jumpandrun3Zpočátku vám některé ze skoků budou připadat nemožné, ale po několika (desítkách) pokusů vás skutečnost vyvede z omylu. Chce to jenom pevné nervy, hodně obratné prsty a velkou trpělivost. Pokud jste soutěživý typ a neradi prohráváte, určitě u Jump and Run zůstanete do té doby, než se dostanete až do cíle. Pochválit se také sluší velmi pěkné ozvučení hry, které hráče nijak nevyvádí z koncentrace a je příjemné. Jako plus si připočtěme editor.

Pakliže máte rádi obtížné hry, určitě byste měli Jump and Run stahovat. Krom vysoké obtížnosti disponuje i velmi zdařilou grafikou a pěkným ozvučením. Slabším povahám bych však raději než Jump and Run doporučil klidnou procházku lesem.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Hyundai i30...
Hyundai i30...

r.v. 2010, naj. 149 322 km, diesel
139 900 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz