Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jungle Survivor – ptačí boj o přežití

  12:00aktualizováno  22. září 9:26
Přežít. To je mnohdy to jediné, na co myslí trosečníci na pustých ostrovech. My se ale dnes nevypravíme na žádný ostrov, ale do pěkně neprostupné džungle, v níž bude svůj život muset uchránit jeden pták.
50

Jungle Survivor

Platforma: Freeware
Výrobce: IceTec Studios

Stáhnout

Jungle SurvivorNení tomu tak dlouho, co jsme tu od IceTek Studios měli relativně povedený SoccerPong 3D a již dnes máme tu čest vám představit další jejich titul, který se bude ucházet o vaši přízeň. Jeho název je Jungle Survivor a jak asi angličtináři tuší, hlavní náplní této hry bude přežití v džungli. A to nejenom tak přežití ledajaké, ale dokonce ptačí!
 
Ve hře se totiž vžíváte do jednoho zeleného opeřence, jehož úkolem je uchránit své teritorium před neustále nalétávajícími nepřáteli. A aby toho nebylo málo, místní lovci postříleli všechny vaše ptačí přátele, takže vy jste se teď stali jedním z nejvzácnějších exemplářů  na světě! Pokud si ale chcete zachovat zdravou kůži (respektive všechno peří), je třeba se někam daleko od hlavní pušek skrýt. A právě takové ideální místo je neprostupná džungle. Avšak ta je již někým obývána, proto se s tímto malým „problémem“ musíte vypořádat po svém.
 
Jungle SurvivorOvládání vašeho papoucha je celkem jednoduché. Stačí vám k tomu šipky doleva / doprava pro určení směru letu a klávesa SHIFT, do níž musíte rytmicky bušit, abyste neztráceli výšku. Váš úkol ve hře je poměrně prostý, ale o to více složitější bude jeho provádění. Musíte totiž pěkně naletět nad nějakého nepřítele a pak jej pěkně zezadu drápy pošimrat. Tím způsobíte jeho smrt a na vaše konto se vám připíše nějaký ten bodík. Avšak pozor, nepřátelských ptáků je hned několik typů – velcí, střední, malí a pak ještě vejce. Na každé stádium vývoje přitom platí něco jiného. Na ty střední zmiňované drápy, na ty nejmenší stačí hrstka trusu vyslaná ze zadní části vašeho těla, na ty největší pak dvojitá dávka trusu. No a konečně vajíčka můžete zničit drápy, ale musíte to učinit rychle, neboť jinak se z nich stihne vylíhnout nový jedinec, který vás bude obtěžovat.
 
Jungle SurvivorNa hru sice máte 12 životů, což je na první pohled určitě dost, ale jakmile si ji chvíli zahrajete, zjistíte, že by jich mohlo být klidně více. Všemožných nebezpečí a nástrah na vás totiž ve hře číhá více než dost. Vedle všemožných ptáků to jsou třeba piraně, které plavou dole pod vámi ve vodě a jestliže poletíte moc nízko, občas budou mít zálusk si na vás pochutnat.
 
Svým zpracováním vás asi hra příliš nezaujme.  Grafika ani zvuky sice nejsou nejhorší, ale jedná se spíše o šedivý průměr. Navíc se celá hra odehrává pouze na jedné obrazovce, což má za následek potenciální možnost mírného stereotypu v průběhu delšího hraní. Ale co, to se dá překousnout, jelikož hratelnost je vcelku ucházející. Navíc po každé dokončené hře máte možnost poslat své skóre na web autorů a porovnat jej s ostatními hráči z celého světa, proto se snažte! Přeji příjemnou zábavu.
 
 
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz