Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Junior: Fly Killer - zabte všechny mouchy

  12:00aktualizováno  25. února 11:54
Česká variace na YetiSports je zpátky a spolu s ní hlavní hrdina Junior. Tentokráte bude řešit své problémy s otravným a všudypřítomným hmyzem. Dvojka je podstatně hratelnější a povedenější - nevěříte? Přesvědčte se sami.
60

Junior: Fly Killer

Platforma: Freeware
Výrobce: Reload Games

Stáhnout

Junior: Fly KillerPo intenzivně vydávaných nových dílech zábavné flashové série Yetisports nastala najednou obrovská pomlka (ta by měla být snad již brzy ukončena). Všichni nedočkaví fanoušci tedy jistě s nezvyklou radostí v očích vítají příchod jakékoliv alternativy, která by jim předlouhé čekání alespoň o něco zkrátila. A právě takovým pokusem byl ryze český první díl nadcházející série Junior, od zkušeného českého týmu Reload Games. Ten si bohužel na PlnýchHrách nevysloužil lepší skóre než pouze průměrné, což se pokouší napravit druhým dílem.

V pořadí již podruhé se tedy setkáváme s Juniorem, který je podivnou variací kuřete, se zajímavým barevným účesem až do půlky zad. Ten již tentokráte nebude prokazovat své schopnosti ve hře pentaque, nýbrž se zaměří na misi daleko složitější a také podstatně užitečnější. Na jeho bedrech totiž nyní leží přetěžký úkol v podobě zničení co možná největšího množství škodlivého a nepříjemného hmyzu. Junior: Fly Killer

Pro delší hrací dobu byly do Fly Killera umístěny hned dva herní módy zasazené do rozličných prostředí. V obou z nich však ovládáme našeho hrdinu prohánějícím se po spodní straně herní obrazovky na svém zánovním skateboardu a snažícím se zlikvidovat mouchy – pokaždé však trochu jinak. Ve hře na skóre máte k dispozici pouhou jednu velice chudou zbraň, která je notně omezená. Vystřelit totiž může pouhou jednu střelu a další se z hlavně uvolní až ve chvíli, kdy vám ta první zmizí z dohledu. To vás nutí k co možná nejpřesnějšímu zamiřování. S tím se však nesmíte příliš zdržovat – jinak by vám mohl dvouminutový limit skončit dříve, než si vůbec vystřelíte. Nejprve se vám po obrazovce prohání obrovský kokon, který stačí rozstřelit a následně pozabíjet menší mušky. Mimo ně budete narážet rovněž na drobné balónky dvou barevných variací, které vám buď pomohou nebo ublíží.

Bez jakéhokoliv vymlouvání vám mohu okamžitě přiznat, že druhá variacJunior: Fly Killere mě bavila podstatně více. Zde již nemáte onu otravnou zbraň, nýbrž je vám do ruky dána zdánlivě obyčejná, ovšem na mouchy velice účinná plácačka. Stačí se tedy pohybovat do prava a do leva, vytipovat přesně msto a chvíli, kdy se moucha přiblíží a udělat z ní mastný flek a tak pořád do kola. Ačkoliv vám to možná přijde jako vcelku nudné, vězte že v akci názor rázem změníte.

Technická stránka svým stylem jako by z oka vypadla prvnímu dílu a nejsou na ní patrné prakticky žádné pokroky. I přes to musím uznat, že se mi pozadí hry celkem líbila a rozhodně spolu s hudbou tvořily dosti příjemnou kulisu. Na závěr se snad jen sluší říct, že se tentokráte Reloadi vytáhli. Ačkoliv jsem do pokračování mnoho nadějí nevkládala a první betaverze, kterou jsem měla možnost vyzkoušet, nijak úžasně nevypadala, vše se podařilo napravit, vyleštit a dodělat v zajímavé a dobře hratelné dílko. I přes to však Juniorovi v porovnání se zahraničním vzorem něco málo chybí. Snad budu moci při recenzování příštího dílu sáhnout po vyšší známce.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.Najdete na iDNES.cz