Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Just Shoot the Thing - a do nich!

  12:00aktualizováno  31. října 10:30
Zemi napadly létající nepřátelské talíře z neznámé planety s nekalými úmysly naši planetu zřejmě obsadit. Kdo jiný než vy jim v tom může zabránit? Tak se do nich pusťte, ať vidí, že jim jejich počínání nemůže beztrestně projít. Máte totiž všechny prostředky k tomu, abyste jim dokázali, že se k nám nedostanou a jste připraveni kdykoliv útok odrazit.

Just Shoot the Thing

Platforma: Freeware
Výrobce: Digital Liquid

Stáhnout

Just Shoot the Thing

Protože jste zjistili, že se na obloze objevily nepřátelské mimozemské létající talíře, rozhodli jste se okamžitě na ně zaútočit, než se jim podaří provést něco nekalého. Talíře se pohybují po obloze velmi rychle a v různých vzdálenostech, vaším jediným, za to však nesmírně důležitým úkolem je co nejrychleji tyto prevíty sestřelovat. K dispozici máte vynikající dalekonosné dělo, které má však tu nevýhodu, že jeho střely jsou poměrně pomalé a tak je mnohdy velice obtížné rychle se pohybující talíře zasáhnout. Musíte být tedy hodně při míření přesní, počítat s jejich pohybem a tudíž mířit vždy kousek před ně, aby vámi vystřelený náboj zasáhl svůj předpokládaný cíl.

Myší ovládáte svůj kanón tak, že se může naklánět doprava i doleva, nejste tady závislí na tom, abyste čekali na to, až se cíl objeví přímo nad vámi. Navíc máte ještě možnost posunovat vaši zbraň zleva doprava a zpět, což je také nezbytně nutné pro úspěšné se vyhýbání před dopadajícími bombami. Tento pohyb je mnohdy užitečnější, než bezhlavá střelba, chráníte se tak před poškozením zdraví a případným zabitím, či zničením děla. Během boje je však nutné pečlivě sledovat vše, co z oblohy na vás dopadá, neboť to nejsou vždy jen bomby. Můžete tak získat různé ochranné a jiné předměty, před nimiž neuhýbejte, naopak je sbírejte tak, že se postavíte do místa jejich dopadu. Jen pozor na to, ať si je také nesestřelíte!

Just Shoot the Thing

Jedná se o ochranný štít, který odráží svrhávané bomby zpět do vesmíru a pokud zasáhnou po odrazu útočící talíř, zničí ho také. Dále je to lékárnička, která dodává zpět energii pro vaše dělo, které je po zásazích bombami poškozováno. Zelený artefakt pak přidává počet získaných bodů za úspěšné zásahy, což jistě také není k zahození. Vlevo na obrazovce nahoře máte dva zelené sloupečky, ten levý vás informuje o tom, kolik máte ještě energie na zapojení ochranného štítu, pravý vám pak ukazuje míru poškození děla, pečlivě tedy tyto informace sledujte a vyhodnocujte si je. Máte na začátku každé hry k dispozici tři životy, což v tomto litém boji není skutečně mnoho. Neplýtvejte proto zbytečně energií.

Just Shoot the Thing

Číselnými údaji vlevo nahoře nad ukazateli energie jste průběžně informováni o počtu zásahů a vystřelených nábojů, můžete si tedy průběžně sledovat celkovou úspěšnost ve hře, poměr výstřelů k zásahům, což je bezesporu zajímavé. Vpravo nahoře na obrazovce pak máte dva ukazatele momentálně dosahovaného bodování, rovněž velmi zajímavá informace v průběhu boje. Jakmile ztratíte všechny tři životy, ukáže se vám výsledková tabulka s dosaženými celkovými body včetně získaných bonusů, pak se můžete pokusit dosáhnout v další hře lepších výsledků, nebo hru opustit. Bylo by však škoda nesnažit se zlepšit si závěrečné ohodnocení, můžete totiž získat maximálně až 100 000 bodů.

Pokud se týká grafiky, je možné tuto 2D akční střílečku hodnotit jako lepší nadprůměr, hudbu, či spíše jakési úvodní fanfáry uslyšíte jen před spuštěním hry v logu. Zvukové efekty jsou výborné, navíc to, jak si ve hře počínáte, je doprovázeno komentářem, samozřejmě v angličtině. Dočkáte se i uznalého pobroukávání, avšak i projevů údivu a nespokojenosti. Vcelku lze říci, že hru stojí za to si zahrát.

Autor:


Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz