Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

K. O. - ze života řidičů kamiónů

  12:00aktualizováno  29. listopadu 11:41
Jedete si jednou takhle svým kamionem a vezete veledůležitý náklad, když tu vás najednou přepadne neznámá banda a celý váš cenný náklad odcizí. To nemůžete nechat rozhodně jen tak, berete nůž a vydáváte se po jejich stopách.

K.O.

Platforma: Freeware
Výrobce: Petr Medek

Stáhnout

K. O.Hra s kratičkým názvem K. O. je další účastník letošní Becher Game, jehož ambice by mohly býti poměrně vysoké, ale nepředbíhejme. Pokud byste se pídili potom, co název dnešní hry znamená, asi všem by se jako první vybavila boxerská terminologie a spojení „knock out“. Nicméně bylo by to nesprávné, neboť zkratka K. O. znamená iniciály našeho hrdiny Karla Otepky, úspěšného řidiče kamionu. Ten jednoho dne vezl důležitý náklad Becherovky kamsi na Vysočinu a těsně před cílem jej přepadla místní mafie a celou zásilku mu odcizila. A jelikož je Karel duchaplný a je plně oddán svému zaměstnavateli, nemůže to nechat jen tak...

Vše začíná v okamžiku, kdy byl Karel okraden a vybaven pouze nožem se vydává po stopách těch, co jej okradli. Jelikož už po chvíli naráží na první členy mafie, je jeho nůž téměř neustále v jednom kole (čti těle) a ani na chvíli se nezastaví. Nepřátel je opravdu hodně a pokud chcete přežít, musíte být v pohybu. K. O.Zpočátku jsou protivníci vybaveni pouze ocelovými tyčemi, ale postupem času jejich odpor sílí a oni na vás střílí z pistolí nebo kulometů.

K dispozici jsou tu pouhé 3 levely a co je nejfatálnější, první dva lze projít či spíše proběhnout bez toho, aniž byste někoho zabili. Tedy v praxi se pravděpodobně s někým utkáte, ale čistě teoreticky je možné je dokončit bez jediné prolité kapky krve. Díky tomu hra opravdu trpí a její hrací doba se smrskne na opravdu minimální čas, který možná není delší jak 5 minut. Avšak pokud si dáte nejvyšší obtížnost (celkem jsou k dispozici tři) a budete se zabývat odpravou opravdu každého mafiána, kterého spatříte, doba nutná k dokončení hry bude mnohem vyšší.

Inteligence nepřátel je mizerná, ale ani vám to nijak moc v kontextu s celou hrou nepřijde, protože se budete dobře bavit. Pokud někde v dále spatříte nějakého zloducha, stačí na něj zamířit, vystřelit pár ran a on se brzy sklátí k zemi. Je zajímavé, že ani nijak nezareaguje na to, že po něm někdo střílí. K. O.Pouze za předpokladu, že budete od něj na vzdálenost, na kterou „vidí“, začne vás pronásledovat a nedá vám pokoj dokud jeden z vás nezemře. Při cestě za vítězstvím můžete sbírat ze země různé zbraně (celkem najdete tři: nůž, pistoli a kulomet), lékárničky nebo náboje.

Nyní se pojďme podívat na zpracování. Vezmu-li v potaz, 5 MB limit a samotný fakt, že engine hry byl napsán v Delphi, rozhodně to nevypadá špatně. Samozřejmě, třeba některé textury nebo zvuky nejsou příliš ideální, ale na druhou stranu musím ocenit perfektní atmosféru, která je znatelná hlavně zpočátku hry – opuštěná noční silnice, snášející se kapky deště, opodál stojící prázdný kamion, jen vy s nožem, jenž svíráte křečovitě v ruce, a nejasné představy o tom, co bude následovat. Skutečně neotřelé a dobře jsem se u toho bavil. Takže nebýt zmíněné krátkosti hry a několika dalších menších chybiček, mohli jsme tu mít téměř dokonalý produkt. Třeba příště. Přeji příjemnou zábavu.

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz