Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kaffeeklatsch - je libo kafíčko?

  12:00aktualizováno  12:17
Určitě znáte typické americké restaurace, kde se vám dostane dobrého leč často nezdravého jídla a nápojů. Vše uvnitř tohoto prostředí probíhá obvykle naprosto profesionálně. Jak to ale vypadá z pohledu zaměstnanců? Ač se to nezdá, jedná se o velmi náročnou práci. V této hře budete mít možnost vyzkoušet si “pouze“ přípravu kávy, cappuccina či kakaa.

Kaffeeklatsch

Platforma: Freeware
Výrobce: More Software

Stáhnout
Kaffeeklatsch

Určitě znáte typické americké restaurace, kde se vám dostane dobrého leč často nezdravého jídla a nápojů. Vše uvnitř tohoto prostředí probíhá obvykle naprosto profesionálně. Jak to ale vypadá z pohledu zaměstnanců? Ač se to nezdá, jedná se o velmi náročnou práci. V této hře budete mít možnost vyzkoušet si “pouze“ přípravu kávy, cappuccina či kakaa.

Již podle samotného názvu Kaffeeklatsch byste si mohli domyslet, ve které že zemi se tento kousek zrodil. Ano, nápad i celá realizace pochází od našich sousedů z Německa. Tyto mladé snaživé vývojáři z More software zdobí kvalita jejich produktů, jež jsou určeny především pro ty nejmenší. A kvůli tomu byste měli číst dále :-). Nicméně Kaffeklatsch jistě pobaví všechny věkové kategorie!

Co vás po spuštění hry zcela určitě na první pohled upoutá, je naprosto výtečně provedená grafika, jak si můžete sami všimnout z okolních obrázků. Navíc hudba, která bude lahodit vašim uším, výrazně přidá na pohodové atmosféře. Nejdříve se tedy dostanete do menu, kde budete moci zvolit mezi třemi možnostmi. Raději je zde uvedu, neboť každý v německém jazyku nejspíš nevyniká ;-). Spiel starten - po kliknutí se ihned ocitnete přímo ve hře. KaffeeklatschSpielanleitung - detailní instrukce i s popisem obrázků. Bestenliste - tabulka těch nejlepších z personálu. Myslím, že po přečtení této recenze bude zajímat vaši myš pouze první položka. V pozadí menu se můžete seznámit s hlavní obsluhou, jež nevypadá zrovna jako obyčejný člověk, ale spíše se podobá jakémusi číšníku z jiné planety. Prostředí, v němž se tento chlapík nachází je velice útulné i z názvu - “Insel Café” (Kavárna Ostrov).

Pokud čekáte, že se na příštích pár minut stanete oním mimozemským číšníkem, jste na omylu. Bude vám přidělena funkce kolegy za barem, z čehož by se dalo vydedukovat, že jste vlastně taky nějaká postavička podobného rázu, v každém případě však toho máte na práci mnohem více než on. Před vámi je bar s kávovarem na již zmiňované tři nápoje - kávičku, cappuccino a kakao. Ke každému je možné přidat mléko či cukr. Po levé ruce je postavena tabule, na které budou uváděny objednávky zákazníků. Napravo čeká onen číšník na výsledky vaší práce a sud. Ano vedle je také sud, protože po baru pojedou hrníčky s nápoji (jako) na běžícím páse a pokud nějaký nebude objednán, číšník si ho prostě ani nevšimne a v klidu ho ponechá osudu - spadnout do soudku s odpadky. Nic nám nebrání vstoupit do prvního kola stisknutím červeného tlačítka v levém horním rohu na baru.

Kaffeeklatsch

Na tabuli se náhle objeví spousta objednávek. Šálky začínají po baru postupovat v plné kráse a rychlosti. První se zastaví pod části mašiny, kde zvolíte druh vybraného nápoje. Na nic nečekejte, protože najednou se vše posouvá o jedno místo doprava. Poté je první hrnek pod částí s nápisem “Milch” (mléko) a pokud si to zákazník k danému nápoji přál, rychle doplňte. Nezapomeňte však na druhý hrníček v první části. Během momentu se vše posouvá ještě o jedno místo, tedy k poslední části, která se nazývá “Zucker” (cukr). Kolega jen kouká, jak vám to „jde“ pěkně od ruky a čeká. Šálky se správným obsahem ihned podává, ale ne tak, jak bysme mohli čekat. Prostě se otočí a objednávku položí mimo obrazovku. O dalším osudu těchto hrníčku se můžeme pouze dohadovat.

Za každou správně vyřízenou objednávku vás čeká odměna v podobě 20 bodů. Po naplnění či nenaplnění všech hrnků se dostáváte do další úrovně. Ptáte se, zda nastane nějaká změna? Podle mne se pouze obmění objednané nápoje a možná hodně nevýrazně rychlost postupování šálků na baru. Aktuální skóre naleznete v dolní části obrazovky. Po dokončení šestého levelu a následném zapsáním se do tabulky hi-score hra končí.

Dostáváme se do finiše. Kaffeeklatsch je velice zajímavou gameskou s originálním námětem, jenž je proveden v duchu jakéhosi rychlokursu, kde se pouze učíte zručnosti za barem. Zda si nalezne své příznivce, o tom ani nepochybuji. Pro většinu hráčů se stane jistě lákavou záležitostí pro volné chvíle.

Autor:


Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji
Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji

Soutěžte o dětskou lahvičku Canpol Babies. Je to snadné!Najdete na iDNES.cz