Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kane – pistolník, který vstal z mrtvých

  12:00aktualizováno  2:03
V dobách minulých bylo na divokém západě mnoho pistolníků. Všichni jsou mrtví. V době minulé (ale ne zas tak moc) byl na Amstrad CPC 464 jeden pistolník. Kane se jmenoval. Stal se legendou. A protože legendy neumírají, přišel znovu mezi nás hájit zákon a pořádek.
40

Kane

Platforma: Freeware
Výrobce: Classics Revisited

Stáhnout

KaneKane je remake stejnojmenné hry z roku 1986. Tehdy se tento neohrožený pistolník objevil na mnoha platformách, PC verze však vychází ze hry na Amstrad CPC 464. Kopie je opravdu věrná, takže hra oplývá jak nízkým rozlišením, tak podivnými zvuky. Samozřejmě jakýmkoliv změnám se vyhnula i hratelnost. Ta mohla být v roce 1986 výborná, dnes však klesla k bodu mrazu. Pokud je nějaký důvod Kane hrát, pak je jím studium historie.

O co že vlastně v té hře jde? O záchranu vlaku. Jak jinak než tou nejsložitější cestou. Pistolník nemůže jít ještě před odjezdem za strojvedoucím a varovat ho před přerušenou tratí. On totiž musí vše pořádně zašmodrchat a proto si celou hru rozdělí do čtyř částí. V první místo jakékoli užitečné činnosti loví supy! Ale to není to nejhorší. On si je totiž dává k obědu! Vaším úkolem je sestřelit lukem s deseti šípy co nejvíc supů. KanePokud minete, o šíp jste přišli, pokud trefíte, ozve se zmučený výkřik nebohého tvora a spolu s jeho mrtvolou se vám vrátí i šíp. Teď to nejdůležitější. Kane nepapá ptáčky mrchožrouty jen tak pro zábavu. Za každé tři supy má jeden život do dalších her.

Poté co vystřílíte všechny šípy, následuje část druhá. Pravděpodobně si Kane uvědomil, že mu ujede vlak, a proto vyrazil na své bujné pouštní herce k nejbližšímu nádraží. Je to jen 150 kilometrů pouští plnou kaktusů, kamení, sudů (jen tak uprostřed pouště) a koster některých Kaneových předchozích obědů. A proto musí pistolník všechny tyto překážky přeskakovat. Pokud se mu to nepodaří a jeho kůň klopýtne, Kane spadne, zabije se a pokud má v bříšku supa, pak znovu obživne a jede dál. Celých 150 km urazí, jako by jich bylo o dva řády méně.

Po příjezdu do westernového městečka s úlevou hledá drobné na vlak, když tu náhle začíná třetí hra. Zákeřná past! Na Kanea si počíhala banda banditů a ti teď vykukují z kdejaké díry. KaneSnaží se, jak jinak, obtížného kladného hrdinu zastřelit. Ale pistolník má dobrou mušku. Kde který padouch vykoukne, hned ho střelí, až dotyčný zbledne. A kdyby náhodou někdo trefil jeho, pak využije své supové zásoby a ukáže jim, jak vypadá zmrtvýchvstání.

Tak. Lumpové jsou mrtví a cesta na nádraží je volná. Ale ouha. Kane si měl s obědem pospíšit, protože vlak právě odjíždí. Ale on přece musí strojvůdce varovat! Ano. Už to má. Pískne na svého oře, který právě ujel 150 km, vyšvihne se do sedla a pustí se za vlakem. Znovu překonává kaktusy a podobnou havěť s jediným cílem. Dohnat lokomotivu a vlak zastavit. A tentokrát by padat neměl, protože vlak nečeká.

Pokud chcete vidět, o jakou zábavu nás megahertzové šestnáctibyty připravili, zkuste Kane. Najdete v něm kousek Moorhuhnu i Summer Olympic Games. To vše bude navíc okořeněno příjemnou povinností každého kladného hrdiny, záchranou vlaku.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Vlak

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz