Karate Master Knock Down Blow vás provede celou kariérou karate mistra

  19:50aktualizováno  19:50
Mistr umění sebeobrany se z vás stane prostřednictvím dlouhodobého tréninku, nebo s pomocí hry Karate Master, která vám kromě toho umožní i účastnit se šampionátu v tomto bojovém sportu.
70

Karate Master Knock Down Blow

Platforma: Freeware
Výrobce: Crian Soft

  • spojení bojové hry s výcvikovou části
  • souboje jsou spíše o zvládnutí ovládání a taktice
  • po čase stereotypní
  • není pro každého

Stáhnout

Karate Master Knock Down Blow

Promyšlená a poměrně propracovaná "simulace" karate zápasníka je spíše než pro obyčejné hráče zábavou pro milovníky tohoto sportu a s tím spojeného životního stylu. Hra přináší i zvyšování statistik karatisty, rozvoj jeho duševní i fyzické kondice, dobývání nových titulů a postupování v žebříčku neporazitelných vítězů. Ale je to zábava?

Karate Master Knock Down Blow

Pro mě osobně však tento koncept nefunguje a karate není něčím, o co bych kdykoliv v životě zavadil pohledem. Možná právě proto neshledávám Karate Master příliš zajímavým. To však neznamená, že pro mnohé z řad čtenářů Plných Her nebude tento titul zajímavý.

Na počátku kariéry si hráč vybere ze dvou možných vzhledů svého zápasníka a pak již pokračuje poměrně svobodně. Na různých obrazovkách, které reprezentují jednotlivá cvičení, se snaží dosáhnout zlepšení své kondice a znalostí.

Karate Master Knock Down Blow

Kupříkladu je zde cvičení ke zlepšování chvatů pomocí bouchání do cvičební tyče, další ke zvýšení tělesné kondice nebo například trénink vlastní duševní rovnováhy, odehrávající se kdesi pod vodopádem.

Hlavním tahákem hry je pro obyčejného smrtelníka jistě zápasnický režim. Ten vypadá prakticky stejně jako v jakékoliv bojové arkádě, Tekkenem počínaje a Street Fighterem konče. Na rozdíl od nich je však souboj zde mnohem méně dynamický a více než na bezmyšlenkové mlácení do klávesnice se zaměřuje na promyšlené užívání vhodných kombinací chvatů, úderů a kopů.

Karate Master Knock Down Blow

Hra v sobě spojuje lehoučké prvky vývoje postavy se zápasením, které je ovládáno velmi podobně, jako libovolná klasická bojovka. Typů úderů je sice více, ale správné zvládnutí je otázkou cviku a několika minut. Vrcholem hry je bezpochyby šampionát, který funguje na principu výzev, tedy soubojů jeden na jednoho. Vše v tradici fair play a karatistické etiky.

Karate Master Knock Down Blow

Karate Master je poměrně zajímavý počin, jistě svým způsobem originální. Vylepšování herní postavy a souboje jsou zajímavě propojené. Přesto si myslím, že samotné zvyšování statistik není až tak lákavé, když si uvědomím, že lepších bojových arkád podobného typu existuje poměrně dost. Ale komu srdce bije v rytmu karate úderů, tomu se tento titul může velmi líbit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz