Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Karate Master Knock Down Blow vás provede celou kariérou karate mistra

  19:50aktualizováno  19:50
Mistr umění sebeobrany se z vás stane prostřednictvím dlouhodobého tréninku, nebo s pomocí hry Karate Master, která vám kromě toho umožní i účastnit se šampionátu v tomto bojovém sportu.
70

Karate Master Knock Down Blow

Platforma: Freeware
Výrobce: Crian Soft

  • spojení bojové hry s výcvikovou části
  • souboje jsou spíše o zvládnutí ovládání a taktice
  • po čase stereotypní
  • není pro každého

Stáhnout

Karate Master Knock Down Blow

Promyšlená a poměrně propracovaná "simulace" karate zápasníka je spíše než pro obyčejné hráče zábavou pro milovníky tohoto sportu a s tím spojeného životního stylu. Hra přináší i zvyšování statistik karatisty, rozvoj jeho duševní i fyzické kondice, dobývání nových titulů a postupování v žebříčku neporazitelných vítězů. Ale je to zábava?

Karate Master Knock Down Blow

Pro mě osobně však tento koncept nefunguje a karate není něčím, o co bych kdykoliv v životě zavadil pohledem. Možná právě proto neshledávám Karate Master příliš zajímavým. To však neznamená, že pro mnohé z řad čtenářů Plných Her nebude tento titul zajímavý.

Na počátku kariéry si hráč vybere ze dvou možných vzhledů svého zápasníka a pak již pokračuje poměrně svobodně. Na různých obrazovkách, které reprezentují jednotlivá cvičení, se snaží dosáhnout zlepšení své kondice a znalostí.

Karate Master Knock Down Blow

Kupříkladu je zde cvičení ke zlepšování chvatů pomocí bouchání do cvičební tyče, další ke zvýšení tělesné kondice nebo například trénink vlastní duševní rovnováhy, odehrávající se kdesi pod vodopádem.

Hlavním tahákem hry je pro obyčejného smrtelníka jistě zápasnický režim. Ten vypadá prakticky stejně jako v jakékoliv bojové arkádě, Tekkenem počínaje a Street Fighterem konče. Na rozdíl od nich je však souboj zde mnohem méně dynamický a více než na bezmyšlenkové mlácení do klávesnice se zaměřuje na promyšlené užívání vhodných kombinací chvatů, úderů a kopů.

Karate Master Knock Down Blow

Hra v sobě spojuje lehoučké prvky vývoje postavy se zápasením, které je ovládáno velmi podobně, jako libovolná klasická bojovka. Typů úderů je sice více, ale správné zvládnutí je otázkou cviku a několika minut. Vrcholem hry je bezpochyby šampionát, který funguje na principu výzev, tedy soubojů jeden na jednoho. Vše v tradici fair play a karatistické etiky.

Karate Master Knock Down Blow

Karate Master je poměrně zajímavý počin, jistě svým způsobem originální. Vylepšování herní postavy a souboje jsou zajímavě propojené. Přesto si myslím, že samotné zvyšování statistik není až tak lákavé, když si uvědomím, že lepších bojových arkád podobného typu existuje poměrně dost. Ale komu srdce bije v rytmu karate úderů, tomu se tento titul může velmi líbit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz