Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Karlův příběh: O den poté aneb money se hodí

  12:00aktualizováno  13. září 6:12
Druhé pokračování české adventury Karlův příběh. S balíkem peněz, které jste našli v prvním díle, se rozhodnete rychle zmizet z města, protože jejich majitel je po vás chce zpět. Povede se vám to?
40

Karlův příběh 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Firehead

Stáhnout

Karlův příběh 2 Jsem zřejmě dost tvořivý člověk, alespoň to o mně lidi v mém okolí říkají. Píšu recenze, povídky a všelijaké další epické věci, ale tím to nekončí. Občas, když mám náladu, složím nějakou básničku a poslední dobou jsem taky začal psát texty pro rocková i pop-rocková tělesa z blízkého i vzdáleného okolí. Dále dělám internetové stránky, programuji hry, aplikace a kdyby zbýval čas, dělal bych toho ještě více. Nepovažuji se za umělce. Vždyť dnešní elektronická doba plná počítačů umožňuje tvořit téměř cokoliv každému, kdo o to má zájem. Až v dnešní době můžou všichni lidi v civilizovaném světě vlastnící počítač efektivně šířit svojí myšlenku a to především díky internetu. Člověk by se mohl až divit, kolik lidí píše kvalitní povídky a básničky. I na českém internetu je neuvěřitelně mnoho literárního materiálu.

Chcete tvořit hry? Dnes to není problém a ani nemusíte znát programovací jazyk. Karlův příběh 2Stáhnete si aplikaci typu GameMaker a za chvilku máte k dispozici výsledek v podobě nějaké gamesy. Pokud budete mít štěstí, povede se vám ji procpat na prestižní freeherní portály a tudíž i mezi lidi. Váš výtvor najednou mají možnost hrát všichni lidi na světě, ať jsou odkudkoliv, a to je, věřte mi, naprosto šílený.

Není to tak dávno, co jsem recenzoval jednoduchou českou adventuru Karlův příběh od vývojového uskupení FireHead. Nyní mám to potěšení oznámit vám, že vyšlo i druhé pokračování jejich projektu vytvořeného ve výše zmíněném GameMakeru a že my vám ono druhé pokračování s podtitulem "O den poté" právě dnes přinášíme na našich stránkách ke stažení.

Karlův příběh 2 Hra svým příběhem silně navazuje na díl první. Ten začínal tím, že jednoho večera přepadli Karla v temné uličce a když se ráno probudil, tak si nic nepamatoval. Na zemi však našel klíč, díky kterému se na konci prvního dílu dostal k obrovské hromadě peněz. Ve druhém dílu hry, který se odehrává den po dílu prvním, mu kdosi neznámý zavolá, že chce peníze zpět. A tak se Karel rozhodne opustit město, vždyť peníze se hodí a proč by je měl dávat někomu cizímu, když už je má jednou v ruce.

Hra není opět příliš dlouhá a lze ji proto dohrát na jeden zátah. Většina lokací je nová. Ovšem několik míst, která navštívíte, je možné znát z jedničky Karlova příběhu, podobně jako některé postavy obývající město z něhož se nyní snažíte zmizet. Co se týče technického zpracování, je to již o něco lepší než v předchozím díle, ale přesto hra ještě znatelně pokulhává za většinou ostatních českých adventur.Karlův příběh 2 Vše je viděno, podobně jako v jedničce, očima hlavního hrdiny.

Grafika je stále dost amatérská. Hudbu hra naštěstí zase neobsahuje, což nevytýkám jako vadu, ale spíše přednost, protože jsem si mohl pustit svojí oblíbenou muziku a navíc jsem nemusel poslouchat neustále dokola se opakující z internetu nastahované MIDI melodie, které ve většině jednoduchých adventur bývají spíše na obtíž než jako prvek zpříjemňující hraní.

Ovládání zůstává jednoduché a většinou vám k němu stačí pouze myš.

Karlův příběh 2 byl dokončen 20. března 2004 a od té doby se šíří světem. Stáhněte si ho tedy i vy a staňte se dalšími z těch, kteří mohou říci, že ho dohráli.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz