Katapult – drsné bitvy středověku

  12:00aktualizováno  5. června 6:33
Zavzpomínejte na středověk. Pobavte se při královské hře s katapulty, likvidujte se navzájem se soupeřem, kterým může být počítač i živý protihráč. A o to, kde vezmete střelivo se nebojte. Jako munice vám poslouží poddaní, kterých je v podhradí jako mravenců v mraveništi.

Katapult

Platforma: Freeware
Výrobce: Angokabe

Stáhnout

Katapult Auta, lodě, tanky nebo letadla lze ve hrách řídit opravdu velmi často. Již s menší pravidelností se však můžeme setkat s překrásnou vojenskou technikou středověku - s katapultem. Ovšem nepočítám-li několik historicky laděných strategických her ve stylu Warcraft nebo Age of Empires. U strategií ale stejně katapulty hrají hlavní roli jen málokdy.

Prostě a jednoduše katapulty ve hrách zase tak často nebývají tím hlavním, čeho se dané hry týkají. Tento nedostatek prezentace umění středověkého zbrojního průmyslu se rozhodli napravit autoři mnou dnes představované německé gamesy nazvané, jak jinak, než Katapult.

Ale teď hezky od začátku. Za devatero horami a devatero řekami, před dávnými a dávnými časy, králové neměli nic jiného na práci, než vykořisťovat poddané, vést války a nudit se. Jenže ona není nějaká super zábava neustále utlačovat hromadu lidí v podhradí, nechat je trápit nad tím jak zaplatit daně a podobně. Nelze se proto divit, že když jednoho krásného dne oba vládce sousedních království přestalo bavit i vykořisťování obyvatelstva, rozhodli se vymyslet něco nového. Netrvalo dlouho a jejich bystré královské hlavy objevily novou zábavu - hru s dvěma Katapulty.

Katapult U této nanejvýš zábavné a vůbec neopovržení hodné kratochvíle se setkali každou neděli ti dva králové sousedních říší, postavili si katapulty před své hrady a začali si za jejich pomoci vzájemně demolovat svá sídla. Do příští neděle se vždy muselo stihnout vše opravit a legrace mohla další víkend znovu pokračovat. A protože munice byla drahá, našli si vládci zajímavou náhradu. Tato zajímavá náhražka byla tvořena obyčejnými sedláky a ti nebyli samozřejmě touto zábavou nadšeni. Kdo by také byl?

V mnou dnes recenzované hře se hráč vžije do role jednoho z králů a může tudíž ovládat i jeden z katapultů. Herní obrazovka je rozdělena na dvě plošiny oddělené vzájemně velikým příkopem. Po každé z plošin se prohání katapult a jeho úkolem je zlikvidovat vystřelováním králových poddaných katapult soupeřovi. Někdy jich dokonce musíte zničit i více než jeden, ovšem není to zase taková potíž, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Soupeř po vás také střílí své poddané a protože máte jen 3 články energie, musíte si dávat pozor, aby se do vás netrefil. K tomu ještě máte za úkol sbírat munici a další prémie. A aby nebylo problémů málo, musíte se soupeřových katapultů zbavit vždy v časovém limitu, který též nikdy nepatří mezi největší. Pokud se vám povede odstranit protihráčovu bitevní techniku ze scény, následuje další kolo.

Katapult Lze hrát proti počítači nebo proti druhému hráči, třeba kamarádovi, příbuznému či proti svému partnerovi. Právě multi-player je asi největším kladem hry. Máte-li totiž někoho, s kým si můžete zahrát, zábavnost hry je umocněna na druhou a to opravdu stojí za sehnání živého spoluhráče.

Ke gamese je navíc přiložen dokumentační soubor v angličtině a němčině. Ti, kdo alespoň jeden z těchto jazyků ovládají se v něm mohou dočíst další užitečné informace. Kdo anglicky ani německy neumí, nemusí smutnět, hra není náročná na pochopení a snad i proto je tak oblíbená na zahraničních serverech. Většina hráčů totiž hry používá k oddechu a nechce se jim příliš přemýšlet nad složitými vlastnostmi a funkcemi některých jiných softwarových produktů. Přejí si prostě jen sedět a odreagovat se. No a Katapult se k tomu hodí báječně.

Akční gamesa Katapult je provedena opravdu velmi kvalitně. Grafika je příjemná i když pixelovatá, hudba zajímavá. Součástí jsou i různá nastavení a globálně vzato - hra stojí za to. Za co? Alespoň za zkoušku. Takže nic nenechávejte na příště a ihned stahujte.


Autor:


Témata: Loď

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...Najdete na iDNES.cz