Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kenny Raider - pozor na Kennyho!

  12:00aktualizováno  19. února 10:57
Populární americký seriál South Park nám již přinesl spoustu volně šiřitelných her. Hlavní postavou této hry vytvořené Joshem Kingem je, jak již název napovídá, „nesmrtelný“ Kenny. Chcete vědět více? Podívejte se na následující recenzi.

Kenny Raider

Platforma: Freeware
Výrobce: Josh King

Stáhnout

Kenny RaiderS hrdiny z městečka South Park se sice již na našich obrazovkách nesetkáme, ale předpokládám, že mnozí čtenáři tuto partičku poznali už dříve. Pro neznalé ve stručnosti dodám, že jeden z výrostků jménem Kenny byl pověstný svými rozmanitými způsoby ukončení života (samovznícení, přejetí snad všemi dopravními prostředky, atd.). Kenny, zřejmě nejpopulárnější postava seriálu, upoutal tvůrce her natolik, že vzniká mnoho her s právě touto postavou. Kenny Raider není výjimkou a v následujících řádcích se vám pokusím zprostředkovat zda se jedná o kvalitně zpracovanou gamesu.

Po stáhnutí instalačního souboru s velmi přijatelnou velikostí (1,4 MB) a následné instalaci na váš pevný disk se podíváme na první spuštění hry. Po kliknutí na modrou ikonku prezentující vstup do hry se ocitneme v tolik očekávané hře. V prostředí pralesa a jakési pyramidy při ladném zvuku hudby utíká Kenny před pronásledujícím klokanem. Kenny RaiderPo tomto kroku se uprostřed obrazovky ukáže Kenny a nad ním nápis, že do další fáze hry se dostanete kliknutím na něj. Pojďme se na ní podívat…

Hra je poměrně krátká, je tvořena pouze jedním levelem, a proto vás seznámím s celým průběhem až do konce. Začínáte před Kennyho útulným příbytkem, kde vás nečeká žádná nástraha. Po cestě do další fáze seberete zásobník střel a postupujete dále k pravému kraji obrazovky, který vás posune na louku s přímo na vás běžícím klokanem. Sestřelením se ho zbavíte a jdete ke břehu řeky. Připraveným člunem se přepravíte na druhý kamenitý břeh s pouštní krajinou. Místního hada (jedná se asi o kobru) odstraníte, stejně jako klokana, přesnou střelou. Následuje hlídač na mysliveckém posedu snažící se vás odstřelit. To se mu ovšem (teda snad) nepovede a vy jdete stále dále k policejní stanici a hradu, před kterým stojí opět hlídač. Přes něj vede jediná cesta a to po žebříku k připravenému rogalu, kterým přeletíte dlouhou řeku a ocitnete se u falešného kamaráda Erika. Jeho se nesnažte smazat z povrchu zemského. Výhodnější je útěk, jenž vám pomůže i před dalším kamarádem útočícím z padáku a atakující helikoptérou. Byl-li váš útěk úspěšný, seberte všechny životy a zásobníky. Kenny RaiderV tuto chvíli na vás čeká poslední překážka - Pán pekel. Toho sestřelujete z helikoptéry a on se brání házením ohnivých koulí. Pokud i tento souboj byl pro vás úspěšný, dostal jste se na samotný konec hry.

Hra není po grafické stránce nikterak upoutavá, stejně jako její celkové ozvučení. Dočkáte se pouze úvodní melodie a různých verbálních projevů hrdiny Kennyho. Hratelnost také není zrovna nejlepší. Pohybujete se pouze vpřed a vzad, případně po žebříku nahoru. Žádné skoky si pro vás autor hry nepřipravil. Zbraně ovládáte klasickým Ctrl.

Od hry jsem očekával mnohem více a tudíž nemůže být moje hodnocení nikterak pozitivní. Hru bych doporučoval těm, kteří si rádi zahrají krátké nenáročné hry. Chcete-li sami poznat kvalitu a úroveň hry Kenny Raider, stáhněte si ji. Třeba se vám zalíbí.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz