Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kennys 2 - lumíci ze Southparku

  12:00aktualizováno  29. října 9:11
To, že se na české herní freewarové scéně do popředí stále dostávají hry s námětem Southparku, není žádná novinka. Prakticky bychom jich našli na internetu nesčetně. A právě jednu takovou vám dnes přinášíme. Hlavním a velice oblíbeným hrdinou je Kenny, jenž se opět smrti nevyhne. Tuto impozantní gamesku postavenou na motivu slavných Lemmings si určitě nenechte ujít!

Kennys 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Polygon (Joe Dixon)

Stáhnout

Po předešlých, zde uveřejněných, hrách (No IQ, Lemmings 32K a další) mající společné téma – Lemmings, se na Plnehry.cz dostává další klon, jenž nese prvky ze známého televizního seriálu Southpark. Autoři tedy vsadili na jistotu, kterou je vysoká obliba jedné z hlavních postav, které dali hlavní roli. Takže místo desítek lumíků spatříte desítky postaviček Kennyho, s nimiž budete postupně procházet „hafo“ levelů.

Kennys 2Rozhodnete-li se stáhnout Kennys 2 (její velikost je spíše maličkost :-)), pak pro vás instalace nebude ničím obtížným. A se spuštěním tomu nebude jinak. Po krátkém představení loga tvůrce Joe Dixona, jenž celou hru sám naprogramoval, se ocitnete přímo v menu. Z nabídky v pravém rohu si budete moci vydedukovat, jaké že možnosti vám budou nabídnuty. Já je zde nyní však představím, abyste byli o Kennys 2 kvalitně obeznámeni ze všech stránek. Jako první je uvedena položka “Main game“ – vstup přímo do hry samotné, pod ní “Password” – zadejte klíčové slovo pro skočení do vybraného levelu, “Custom” – tvorba vlastní mapy, “CD” – poslech obsažené hudby a “Exit” – konec. Na každou položku se zaměřím blíže v následujících řádcích.

Main game
Princip Lemmings jistě každý z vás zná, ale přesto ho zde stručně uvedu. Objevíte se na jakési mapě, kde z jedné díry vyskáče několik (i desítek) postaviček (v našem případě Kenny), které za pomocí jejich funkcí budete muset ve zdraví dostat do druhé díry. Pokud kliknete v menu na první položku, pak dáte pokyn, že si chcete Kennys 2 zapařit. Nejdříve vám však budou podány instrukce k aktuálním levelu. Jedná se o počet postaviček, které se postupně objeví na mapě, potom o množství, které budete mít za úkol zachránit, a nakonec o čas, jenž vám je poskytnut. Vzhůru tedy na tlačítko “Start“. Po vstupu do prvního kola, zjistíte, že po grafické stránce je Kennys 2 vytvořen velice podobně jako legendární Lemmings. Jen ty postavičky jsou trochu nápaditější. A jelikož se jejich inteligence rovná IQ houpacího koně :-), pak jim budete radit a dávat úkoly na jejich strastiplné cestě. Nabídku všech možných činů naleznete v dolní části obrazovky (např. provrtávání se zdí, stavění mostů, zastavení Kennyho a další). K dispozici je však jen jejich určité množství. Navíc máte možnost zjistit aktuální počet postaviček, které jsou uvnitř díry, venku nebo už zachráněny. Levelů je celkem značné množství, a jsou provedeny na bázi jednoduchosti, takže jejich projití by neměl být pro nikoho žádný velký problém.

Kennys 2Password
Po každém úspěšném dokončeném levelu vám bude zobrazeno heslo pro nadcházející kolo. Dostanete-li se do úzkých, nebudete muset opakovat všechny levely, jimiž jste bez problému prošli, ale můžete si zvolit onen aktuální.

Custom
V této položce si budete moci vytvářet vlastní mapy (levely), což bude pro mnohé z vás velice potěšující. Ze všeho nejdříve si nastavíte názvy, pojmenování a takové ty formality. Poté prostředí, v jakém by se mělz postavičky pohybovat (na výběr je pět různých). Následně vás čeká vlastní struktura levelu a nakonec ještě nějaké formality. Vámi vyrobenou mapu si budete moci zahrát pod stejnou položkou. Na výběr však ještě naleznete několik jakýchsi bonus levelů.

Kennys 2

CD
Písně jsou ve formátu mid a jsou dobře známé. Na přehrání jich zde je celkem šestnáct a všechny uslyšíte během hry samotné.

Nyní se už dostáváme do finiše. Pokud bychom se podívali na Kennys 2 blíže, pak zjistíme, že se jedná o hru s pěknou grafikou. Zvuková stránka je zhruba na stejné úrovni jako grafická. Kennys 2 je tedy zajímavou alternativou za staré dobré Lemmings, které však stále programátory budí ze spánku. Každopádně tomu nebude tak dlouho, než na tomto serveru nalezneme další kvalitní gamesku, jež si bere příklad z průkopníků – lumíků. Zatím máte možnost pařit Kennys 2 a neprohloupíte.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz