Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Keptosh I: the Search for junc – když jsou drogy na příděl

  12:00aktualizováno  26. září 10:24
Je rok 2084. Lidstvo je závislé na elektrické energii a datech. Pro tyto životně důležité suroviny se vžil slangový výraz „junc and flow“. Junc dodává obyvatelům tvého města korporace ServaCor. Jednoho dne se však jeho dodávky zastaví. Je na tobě tento problém vyřešit.
60

Keptosh I: The Search for junc

Platforma: Freeware
Výrobce: juncmodule

Stáhnout

Keptosh Je rok 2084. Žiješ v ServaCor City. Celé město je řízeno obrovskou korporací ServaCor. Lidé se stali závislými na elektrické energii a datech. Pro tyto životně důležité suroviny se vžil slangový výraz „junc a flow“. ServaCor zásobuje juncem celé vaše město a fakticky se tak stává neomezeným vládcem. Většina obyvatel, stejně jako obyvatelé miliónů dalších měst, nenávidí a své vládce. Korporace zdarma poskytuje lidem jídlo, pivo, ubytování, junc a flow výměnou za práci v obřích továrnách. Část obyvatel je nespokojena, protože toto považuje za maskovanou formu zotročování. Vítej v budoucnosti. Jsi Adis Keptosh.

Jednoho dne se tak nějak poflakuješ doma, když ti přijde na mysl, kde je asi tvá dívka. Protože jsi jí už delší dobu neviděl, vydáš se jí hledat. Objevíš však mnohem závažnější problém. Došel junc. ServaCor přestala dodávat, terminály ze kterých obyvatelé junc čerpaly jsou prázdné a lidé v absťáku nervózně přecházejí po ulicích. Nejhorší je, že pokud nebudou dodávky obnoveny, tvoje dívka zemře. Proto se vydáváš zjistit, co výpadek způsobilo a celou věc napravit.

Keptosh Keptosh I je krátká a nenáročná adventura ve stylu starých her od Sierry (Space Quest I/II). Zápletka je poutavá, avšak samotná hra je velmi přímočará. Sebráním jedné věci se objeví předmět jiný a odboček od hlavní dějové linie se nedočkáte. Kladem je, že po ulicích města se prochází stále dost lidí. Na druhou stranu všichni na pokus o konverzaci odpovídají větami jako „Ahoj Adisi“, „Neotravuj“, „Hezkej den“ a „Potřebuju junc“ (nikoli nutně v tomto pořadí). Postav které mají dějový význam je všehovšudy šest, včetně dvou robotů a jednoho Elvise. Logických oříšků také není mnoho. Jedním z největších problémů je, jak kliknout na robota aby mluvil. Tato jednoduchost však není na škodu. Díky jednoduchému postupu je hra svižná a děj se odvíjí rychle. Víc než cokoli jiného připomíná Keptosh I napínavou knihu. Bohužel trochu krátkou a na pokračování, protože zakončení vybízí k očekávání Keptoshe II.

Keptosh Surová a vesele barevná grafika v rozlišení 320x200 má podle slov autora navozovat dojem bývalé krásy a nynější zchátralosti a prohnilosti města. Kupodivu to tak opravdu funguje. Jen pozor abyste potom při procházce nějakým větším českým městem nepropadli depresím. Pravděpodobně nejkrásnějším grafickým počinem v celé hře je komiksová smrt elektrickým proudem, které se Adis Keptosh může dočkat ke konci hry. Zvuky se omezují na jednoduchou muziku a občasné „vžžžuuum“.

Sečteno a podtrženo je Keptosh I určen pro milovníky Sierry, a všechny, kdož chtějí strávit příjemnou půlhodinku u nenáročné zábavy a zachránit při tom spoustu lidí před jistou smrtí.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz