Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kickboard Challenge - koloběžkařův ráj

  12:01aktualizováno  17. srpna 2004 11:15
Pro všechny ty z vás, kteří s pořízením reálné koloběžky váhají, protože se bojí toho, že budou okolím pokládáni za infantilní, tu máme kvalitní virtuální alternativu - sice se díky ní nedostanete na čerstvý vzduch a nebudete moci své jezdecké umění předvést svojí vyvolené(mu), ale na druhou stranu je úplně zdarma.
70

Kickboard Challenge

Platforma: Freeware
Výrobce: KinderRiegel

Stáhnout

Ježdění na koloběžce (tedy té v onom známém moderním provedení, nikoli té, kterou všichni dobře pamatujeme ještě z let osmdesátých a raně devadesátých a která se stala jedním z důvodů, proč má mnoho lidí koloběžky zasociovány s nekomfortním odrážením nohy za účelem popojetí o pár centimetrů a proč je často pokládají spíše za nákladnou hračku než za prostředek k dopravě, obdobu kolečkových bruslí ši skateboardu) se poslední dobou stalo velice populární záležitostí. Nevím, zda za to může masivní reklamní kampaň, kterou několik tuzemských distributorů tohoto prodejního artiklu vyvolali před několika měsící a jejíž efekt doznívá až doteď, nebo fakt, že koloběžková mánie proletěla už napříč prakticky celým světem.

Kickboard Challenge

Ať tak či onak, mnoho z vás jistě uvítá nejen možnost štrádovat si to městskými ulicemi s draze zakoupenou koloběžkou v reálu, ale také zkoušet si nové akrobatické skoky, přemety a bůhví co ještě virtuálně na svém počítači. Taková možnost se vám teď naskýtá - i když jen částečně. V Kickboard Challenge si totiž můžete nacvičovat své skokanské umění, nicméně hlavním smyslem a cílem hry je dojet od startu do cíle ve stanoveném a neustále se zkracujícím časovém limitu, což prakticky jakékoli delší taktizování a předvádění se vylučuje.

Protože hra jako taková není nijak velká a kupodivu ani příliš náročná na výkon počítače, je určena prakticky pro každého - ať už je připojen přes pomalý 33.6kbps modem nebo přes 100Mbitovou páteřní linku, stejně jako je de facto jedno, jaký operační systém využívá. Kickboard Challenge totiž bez problému jede jak na starších Windowsech, tak ve Win2000. Stručně řečeno, je po stránce kompatibility jakýmsi nepsaným ideálem. Na svou relativní výpočetní nenáročnost je navíc velice pěkně nakreslena a slušně naprogramována. Jen při vytváření pozadí mohl grafik zapracovat trochu víc a vymyslet třeba jiné, alternativní motivy, graficky diametrálně odlišná prostředí atp. Celkově vzato ale k technickému zpracování hry nemám výraznějších výhrad - jediná chybka, kterou jsem ve hře odhalil hned ze začátku, souvisela s rychlým přepnutím (Alt+Tab) do Windows při jejím spouštění a následným vrácením se do hry, kdy hra při neustálém frekventovaném blikání odmítala reagovat na stisk jakékoli klávesy.

Kickboard Challenge

Vraťme se ale k samotné pointě Kickboard Challenge. Vaším úkolem v tomto koloběžovém šílenství je, jak jsem zmínil, dojet do cíle a to v čase, jehož strop je vám vždy fixně stanoven. Nepodaří-li se vám dojet včas, přicházíte o život a dostáváte příležitost jet a pokusit se dokončit daný level znova. Samozřejmě ale ne do nekonečna - dosáhne-li počet vašich životů kulaté hodnoty nula, hra končí a vy se můžete pokusit prolomit svůj aktuální rekord znovu od začátku.

Levelů je ve hře několikero a stejně tak překážek, které vás během nich čekají, takže se nemusíte bát nějakého brzkého stereotypu, nudy či něčeho podobného. Právě naopak - hra vás neustále tlačí dopředu svým šibeničním časovým limitem a háže vám pod nohy nejrůznější zákeřné překážky, aby váš zdárný postup přinejmenším co nejvíc ztížila. Brzdit vás tak budou nejen vodní kaluže či zelené anglické trávníčky, ale také šikovně nastražené lavičky a podobné dřevěné propriety, o něž je možné se lehce zaseknout. Putovat proti vám budou také velice nemilé basketbalové balóny, jimž je radno se vyhnout. Naopak určitou pomocí vám zřejmě budou občas se vyskytující skokánky, popř. zrychlující turbo, které se skrývá pod klávesovou zkratkou Ctrl.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 221 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz