Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kill The Bad Guy je takový simulátor přípravy na vraždu

  21:00aktualizováno  21:00
Krvavá a zábavná logická hra Kill The Bad Guy vás nechá být strůjcem osudu jednoho nic netušícího člověka, který si jde jen tak po ulici. Spadne na něj klavír, přejede ho auto, nebo do něj narazí demoliční koule? To je na vás.
75

Kill The Bad Guy

Platforma: Freeware
Výrobce: Exkee

  • pěkná a čistá grafika
  • originální logická hra
  • nadsázka
  • jen deset levelů
  • některé momenty v ovládání

Stáhnout

Kill The Bad Guy | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Kill The Bad Guy

Třebaže v sobě krátká ukázka Kill The Bad Guy obsahuje jen deset úrovní, představuje originální koncept a nápad, který vás několik desítek minut donutí uvažovat, jak nejlépe zabít označenou, nic netušící osobu. Přichystání pastí a celého místa činu vždy vyústí v jeden jediný okamžik, kdy osoba násilně zemře, a nebo... Nebo si restartujete úroveň.

Kill The Bad Guy

Kill The Bad Guy je sice nyní ve stádiu pouhého dema, které ukazuje principy, na kterých hra staví. Jenže, vzhledem k tomu, že se hráčská obec nemusí nikdy ničeho víc, než tohoto dema dočkat, byla by škoda ho na Plných Hrách opomenout. Vaším úkolem v každém levelu je odstranit jistou osobu, která se prochází po ulicích. Zkrátka se musíte přičinit na tom, aby se už nicky víc neprocházela.

Kill The Bad Guy

Chudák, který vždy zemře je satiricky „ocejchován“ terčem na hlavě a hra vám tvrdí, že je to „zlý“ chlápek. To je ovšem jedno. Důležité je, že musí zemřít. Vaší starostí je vymyslet jak. Prohlédnete si celou scénu, kterou povětšinou tvoří několik spojených ulic a najdete objekty, se kterými můžete manipulovat. Demoliční koule, zaparkovaná auta, rozlitý olej, nebo třeba dynamit. Po správném zkombinování prvků vznikne smrtící past. Pak už je třeba jen čekat.

Kill The Bad Guy

V některých úrovních je třeba vyhnout se pohledu projíždějících policistů, nebo kamer, ale vždy je pravidlem, že nešťastník, kterého zavraždíte, si nesmí být nebezpečí vědom. Jinak totiž změní trasu a uteče mimo váš dosah. Většinu objektů je třeba ještě před použitím „nahackovat“, ale pak již po stisknutí tlačítka dojde k požadovanému efektu.

Kill The Bad Guy

A efekt je to vždy efektní. Díky faktu, že pozadí i většina objektů mají bílou barvu, se krvavá skvrna, která zbude po nebožákovi rozmáčknutém padajícím klavírem obzvláště vyjímá. Hra vám ukáže úmrtí z několika úhlů a třeba i zpomaleně.

Kill The Bad Guy

Kill The Bad Guy je vtipná hra, která přetéká nadsázkou. Obsahuje sice jen deset úrovní a některé ovládací prvky jsou minimálně dosti ošemetné (což je dáno tím, že hra je koncipovaná na dotykové obrazovky), ale těch několik minut, které strávíte promýšlením úkladné vraždy si užijete.

Na této stránce si můžete stáhnout také verzi pro Mac a Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz