Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kilt Invaders - hurá na skotské sukně!

  12:00aktualizováno  8. prosince 10:31
Jestli se dokážete smířit s tím, že budete muset stahovat něco přes 33 MB, budete odměněni za svou trpělivost možností zahrát si tuto výtečnou hru, která je zpracována německými autory ve hracím prostředí jimi připravované komerční strategie jménem Highland Warriors. V žádném případě však nejde o demo, ale o perfektní lučištnickou 3D gamesku.

Kilt Invaders

Platforma: Freeware
Výrobce: Data Becker

Stáhnout

Kilt InvadersV pěkném a velmi dobře zpracovaném grafickém prostředí se ocitnete jako osamocený lučištník sám proti hordě útočících nepřátel, které musíte všechny postřílet, abyste sami přežili. Dobře mířit, přesně střílet a moc si nepřátele nepřipouštět k tělu a hlavně se nenechat zabít, to je jediný, zato však nesmírně důležitý a obtížný úkol v této 3D akční hře. Hned po spuštění hry se v nabídce objeví menu, v kterém si můžete nastavit úroveň detailů, jas a kontrast, zapnout či vypnout hudbu a zvuky. Dále si lze zpřístupnit tabulku nejlepších dosažených výsledků, dovědět se něco o autorech hry, anebo hru předčasně ukončit. Pokud jste se rozhodli si zahrát, klepněte na Start a začínáte.

Vaši zemi přepadli skotští uchvatitelé a nastává tedy úkol jim v jejich invazi zabránit. Hra se skládá z jednotlivých levelů, jejichž obtížnost se neustále zvyšuje. Vlevo na obrazovce nahoře máte počet získaných bodů za skolené nepřátele, uprostřed nahoře se ukazuje ubíhající čas a vedle něj vpravo je indikátor množství zdraví. Omezení časem působí tak, že v prvním levelu musíte odolávat svým nepřátelům pouhou jednu minutu, v každém dalším se však tato doba prodlužuje o pět sekund, takže je nutno se bránit útočníkům stále delší dobu. Naštěstí ale do každého kola nastupujete s plným zdravím, jinak byste si asi moc nezahráli. Za každého zabitého nepřítele dostáváte určitý, ne však stejný počet bodů.

Kilt InvadersZáleží totiž na tom, koho zabijete a na jak velkou vzdálenost, to určuje výši přidělených bodů. Mezi nepřáteli se tu a tam objeví i doprovázející mágové, které musíte likvidovat přednostně, neboť umějí sesílat zlá a účinně zraňující kouzla. Body však můžete v případě, že nejste zrovna v přímém ohrožení, získávat i skolením zajíců, různých jiných druhů zvířat a dokonce i ptáků, dávejte si však pozor, abyste na to nedoplatili, znáte přece ono známé “nepřítel nikdy nespí”. Pokud se už dostane nepřítel až do vaší bezprostřední blízkost, máte možnost si pravým tlačítkem přehodit luk na sekyrku a tak nepřátele rubat hlava nehlava, neboť tato sekyrka je pro boj zblízka mnohem účinnější zbraní, než luk.

Po padlých nepřátelích, střílíte po nich tlačítkem levé myši, občas zbude něco užitečného, tak to co nejrychleji seberte, dlouho to na zemi nevydrží. Seberete to stejným způsobem, jako když střílíte po nepříteli. Naleznete tak různé druhy ochranných štítů, lahvičky s energií, zpomalující boty, které vyčistí celý prostor od nepřátel, nalézt můžete i některé nové zbraně, na příklad velmi razantní kuši, nebo ohnivé šípy do luku. Sebrat lze i předměty, které navýší i počet získaných bodů. Zatím co získané body navíc a přidaná energie vám zůstávají, ostatní předměty máte k dispozici jen po tu dobu, pokud tyto vidíte vlevo dole na obrazovce, jakmile zmizí, jejich možnost použití je v nenávratnu.

Kilt InvadersZ toho vyplývá jedno poučení, pokud tyto předměty vlastníte, snažte se je dokonale co nejintenzivněji využít, zvyšují totiž neblahý dopad na nepřítele a vaši ochranu. Co tedy říci na závěr? Hra je to opravdu líbivá, určitě mnohé zaujme. Grafika je vskutku na výši, připadáte si jako ve filmu. Obtížnost, alespoň zpočátku není tak těžká, aby se hra nedala hrát. Později ale začíná jít už do tuhého, zvláště potom, co se vyrojí i nepřátelé na koních, kteří jsou rychlí a tudíž i pořádně nebezpeční. Jedno mi ale hodně vadilo, ať jsem si v menu přestavovala doprovodnou hudbu a zvukové efekty jak chtěla, po celou dobu mne doprovázelo pouze hrobové, až děsivé ticho.

 

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz